Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen következményei lesznek...

Milyen következményei lesznek a magánynak idősebb korban?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Soha nem volt barátom egyik nemből se és barátnőm se. Valamennyire már megszoktam ezt a helyzetet (értsd pótcselekvés), de nem tudom mi lesz az elkövetkezendő 40-50 évben. Nem látok esélyt a javulásra és szeretnék előre felkészülni. A pszichológiai kórleletemhez hozzátartozik még, hogy két testvérem van, akiket anyukám mindig jobban szeretett nálam, illetve apukám a válás óta nem foglalkozik velem ez már cirka 9 éve azóta egy szó se.

2015. márc. 10. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg kel különböztetni a magányt az egyedülléttől. A magány lelki probléma, sokszor az érintett személy is tehet róla. Az egyedüllét felkészíti az embert a teljes önellátásra.
2015. márc. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké értem. De szerintem ez magány. Ha én mindenki felé próbálok nyitni és tök mindegy hogyan mert a vége mindig az hogy egyedül vagyok. Tehát akkor ez magány.
2015. márc. 10. 10:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó akkor hagyd abba az önsajnálatot és nyiss az emberek felé! Ilyen egyszerű. Nem kell otthon a négy fal között bedepizni, hanem élni kell. Mi értelme így élned? Nyilván találkozol emberekkel. Az oké, ha nehezen barátkozol, de elöbb utóbb biztos sikerül.
2015. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Látom nem érted. Én nem egy bedepizett valaki vagyok, hanem folyamatosan nyitok mindenki felé, válogatás nélkül, korosztálytól függetlenül. És mindig azt látom, hogy semmi eredménye. Vagy levegőnek néznek vagy nem fogadnak be esetleg még ki is gúnyolnak. Eddig úgy érzem könnyű volt, de szeretném tudni mit hoz a jövő. Ha kell ezt a lúzereskedést abbahagyom és akkor végleg elvágom magam ettől, majd leszek másban sikeres, de előbb tudni akarom, hogy mik a következményei ennek.
2015. márc. 10. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
nyugi, ha sok barátod lenne, akkor is megkopnának ezek a barátságok idősebb korban. Nekem pl kiterjedt haveri társaságom volt, maradt belőle 2 ember. A család, az élet elsodorja egymás mellöl az embereket... de mindig nyitottnak kell lenni és nem rágörcsölni a témára. Keress olyan elfoglaltságokat, ahol lehetőséged nyílik ismerkedni.
2015. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát én már kezdek megkattanni 20f
2015. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Idős korra gondolom nagyon rossz lesz ha senkid nem lesz. Mert nem lesz akit szeress és nem lesz aki szeressen, nem lesz akihez beszélhess, akivel megoszthassad bármidet, ami jó vagy épp rossz. Lelki fájdalom vár szerintem azokra, akik idős korukra egyedül maradnak, ezért van az, hogy sok egyedül maradt idősebb korosztály Karácsonykor öli meg magát. Mert nincs családja. De nem vagy ezzel a félelemmel egyedül, én is hasonlóan vagyok, csak annyi a különbség, hogy már beletörődtem és nem kattogok a témán, nem érdeke a dolog és direkt nem is keresek partner és nem érdekelnek a randik sem. Én 34 éves nő vagyok, hogy miért alakul így, mindenkinek meg van a saját kis története, én nem részletezem. Úgy vagyok vele, hogy majd az élet hozza, ha akarja, ha össze jön egy munka vagy valami, akkor talán találkozom olyan valakivel, aki megmozgat érzelmileg, ha nem ekkor ez van, lehet 40-50 évesen én is magam ellen fordulok majd, nem tudom mi, hogy lesz. Nem kell ennyire görcsölni, annyit tudok mondani. Lehet azért távolodnak el tőled az emberek, mert érzik rajtad a görcsölét, az erőlködést és az nem őszinte, lazán, és add magad, azt jobban díjazzák ezt már én is tapasztaltam.
2015. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyre erősebb befelé fordulás, lehangoltság, kilátástalanság, szociális fóbia, szorongás, depresszió.

Egymást gerjesztő folyamatok.

2015. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!