Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni rémálmok és...

Mit lehet tenni rémálmok és "bolondságok" álmodása ellen?

Figyelt kérdés

Már majdnem egy hónapja 3-4-5-6 órát alszok naponta, nem tudok többet, de ezt is úgy alszom, hogy maximum óránként felkelek, vagy felriadok valami miatt. De egyébként nem érzem magam fáradtabbnak, mint mikor napi 9 órát aludtam. Voltam HO.-nál, írt nyugtatót, de attól sem alazom rendesen. Mindig valaminbaromságot álmodok (pl. tegnap nem is tudom hányszor keltem fel amiatt, hogy gyerekek énekelnek nekem) mikor fel keltem még utána is hallottam de fél perc után elmult. Aztán azért riadtam fel, mert azt álmodtam, hogy rákos lettem. Utána nagy nehezen visszaaludtam, 20 perc mulva álmomban bisitoztam, mikor fel keltem, mert azt álmodtam, hogy lógatnak ki valahonnan vagy mászol valahol (nem is jegyzek meg mindemt pontosan). Aztán hajnal 5-kor megont fel keltem valami miatt, de már nem alidtam vissza, emlékszem 6 óra volt, aztán kb. 5 percre ha elszenderedtem, már arra keltem, hogy egy ismerősöm ordibál velem. (Álmomban). Ez csak a tegnapi estém "eseményei". Már nagyon ki vagyok, ez megy már majdnem egy hónapja. Nincs egy nyugodt estém (nyugtatóval sem). Már ott tartok, hogy inkább nem merek aludni, mert mindig álmodok valami baromságot (de mindig olyan valósághű), után meg gyötrődök miatta.

Mit tudnék tenni ezek ellen?? Pszichológishoz is járok.



2015. márc. 10. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Az álom képek, gondolatok, érzelmek sora. Te nem tudod irányítani az álmaidat, az álmodban az agyad feldolgozza azokat az eseményeket, amiket ébren létedben nem tudott feldolgozni, semmit nem tudsz ellene tenni, beszélj erről a Pszichológusoddal, hátha jobb lesz, és vele őszintén tudsz beszélni a félelmeidről, mert ezek alapján álmodod ezeket a "hülyeségeket," , vagy ha úgy tetszik a rémálmakat. :) Olyan, az agyadnak feldolgozhatatlan események is lehetnek, amiről te úgy gondolod, hogy már rég túlléptél rajta! Remélem segítettem :)
2015. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. márc. 10. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:

"Te nem tudod irányítani az álmaidat"

Azért ez így nem teljesen igaz ;), van egy tudatos álmodásnak nevezett dolog, bár ez az alap problémát nem oldaná meg szerintem.

2015. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legelső vagyok- nem tudja irányítani az álmait, mert, ha én lefekszem úgy, hogy na most pedig én arról akarok álmodni, hogy a mezőn sétálok a párommal és boldogak vagyunk, attól még nem azt fogom álmodni..( hacsak az már meg nem történt velem, vagy meg fog és tudok róla, az első esetben felidéző, a másodikban pedik perspektivikus álmodozás jön létre
2015. márc. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 David82 ***** válasza:

Vizualizálj magadnak álmodban valami jót.

Én például gyakran szoktam álmodni az Alien sorozattal, ugyanis azokat a filmeket nagyon szeretem. A legtöbbször a Bolygó neve halál résszel álmodtam, hogy én is egy olyan helyen vagyok egy kisebb hadsereg részeként. De mindig van nálam egy Colt M4-es. :) Ezeket az álmokat viszont szeretem. Egyébként 7-8 éves voltam, amikor először láttam azt a filmet, és nagyon megfogott.

2015. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!