Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen részt/szerepet vállalha...

Milyen részt/szerepet vállalhatnék ebben a barátságban, hogy ne legyen egyoldalú? Hogyan tudnék "adni" én is?

Figyelt kérdés

Mindketten lányok vagyunk, felnőttek. Ő kb. 10 évvel idősebb nálam. Eredetileg tanár (ő) - tanuló (én)szerepben ismertük meg egymást. Majd miután ez a szerep megszűnt, azáltal, hogy más iskolába mentem, idővel barátság lett belőle. Nagyon sokat köszönhetek neki, sokszor támogat(ott), tanácsot ad(ott), amikor kérdeztem/em. De én magam nem tudok neki mit "adni". Úgy érzem, hogy ő az, aki csak ad nekem, én meg szívesen el is fogadom, és hálás vagyok érte, de nem tudom hogyan viszonozhatnám ezt. Ilyen értelemben "egyoldalú" ez a barátság.

Persze ezt ő soha, de soha nem hozza szóba, nem is érezteti. De ugyanakkor nem akarom, hogy úgy tűnjön, kihasználom, mert nem. Csak egyszerűen nem tudom, mi az, amit én "adhatnék" neki, amivel viszonozhatnám azt, amit ő "ad" nekem.


2010. febr. 15. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szeretetet adsz neki, az pont elég. Odafigyelést, mosolyt, nevetést, kellemes együtt töltött órákat, mi kell ennél több? Esetleg ha meglátsz valamit, amiről az eszedbe jut, ami őt érdekelné, pl egy könyvet, újságcikket, házisütit, azt elviheted neki, hogy érezze, hogy gondolsz rá. Vagy javasolhatsz neki közös programokat, mozi, színház, hogyha éppen ráér.
2010. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
mondjuk megköszönöd!?
2010. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már megköszöntem sokszor, és mindig valóban őszintén. :) Ez a minimum, szerintem.
2010. febr. 17. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!