Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a pszichiáteremtől, mit...

Félek a pszichiáteremtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek a pszichiáteremtől, amikor rá gondolok, meg ott vagyok, hogy most még nagyobb adag gyógyszereket akar írni, pedig csak tőle félek, máskor mástól nem. FÉlek a gyógyszereléstől, ezért gyógyszert ad, attól még jobban félek, még több gyógyszert ad. Csak vele kapcsolatban van bajom, mással nem. Az a baj, hogy ha így lát, akkor emeli az adagomat, pedig nem biztos hogy rosszul lennék ha nem hozzá járnék. Kicsit ilyen ördögi kör ez. Mit lehetne csinálni? A gyógyszer egyébként olanzapine (zprexa). A nő aállandóan mondja, súlyos az állapotom, a gyógyszert szedni kell., stb. Nem tudom, de lehet ebbe a félelembe benne van a pszichiátriától unblock egy félelem, meg attól hogy "mi lesz ha nem leszek jobban... előtte", plusz a gyógyszertől való félelem is.

2015. márc. 17. 12:10
1 2
 11/12 Miró Kiss Ida válasza:

Először is keress olyan pszichiátert, akitől nem félsz. Lehetetlen a félelmeket megszüntetni, ha a terapeutától félsz.

Másodszor: a pánikbetegség oka valamilyen trauma, vagy traumák sorozata. Trauma lehet akár egy rossz pillantás is. A kisgyerek élete teljesen a felnőttektől függ, ezért az olyan helyzetek, amelyben magára hagyják, vagy megvonják a szeretetet tőle, traumának minősülnek akkor is, ha a felnőtt nem ordítozik, vagy fizikailag nem bántalmaz.

A traumahelyzetben az agy holografikus lenyomatot készít a szituációról, beleértve a külső ingereket (mit látott, hallott, érzett valaki), és a belsőket (milyen volt abban a pillanatban a vérnyomása, vércukra, stb.). Ennek az értelme az, hogy később, ha ilyen ingerek jelentkeznek, akkor ezeket figyelmeztetésnek vegye, hogy veszély van.

Ezek az ingerek akkor is veszélyt jeleznek, amikor valójában nincs semmilyen veszély.

Javaslom, keress olyan pszichoterapeutát, aki EFT-t (Emotional Freedom Technique), vagy mindfulness terápiát is alkalmaz. Pszichoterápiára feltétlenül szükség van.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

2015. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ott, beszéld meg a háziorvossal és keressetek mást! Nekem is volt olyan orvosom, akivel nem találtam meg a hangot, kicsit én is féltem tőle. Addig kell érdeklődni és keresni, amig megfelelő szakembert találsz.
2015. márc. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!