Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én gondolom úgy, hogy...

Csak én gondolom úgy, hogy nem gyógyítható, életre szóló a Kényszerbetegség (OCD), és egész életemben szenvedhetek miatta?

Figyelt kérdés
Komolyan, már nagyon fontolgatom az öngyilkosságot.
2015. márc. 20. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gyógyítható,elkell hinned!Nekem egy hónapja kényszergondolataim vannak,nagyon durva,s teljesen megértelek hogy kivagy akadva!kezdek én is bekattanni,igaz szakembernél nem voltam!Ám nálad miről van szó?Eddig mit tettél ennek érdeében?
2015. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
én semmit se tudok tenni ellene mert már annyira súlyos. nekem semmi nem segítene
2015. márc. 21. 06:20
 3/18 anonim ***** válasza:
De fejtsd ki,miről van szó!!
2015. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
szüntelenül kényszergondolatok gyötörnek. mindenfélék. ezek általában nagyon rossz gondolatok, amiket nem szeretném megtenni. és most már nem tudom elűzni őket sehogy sem. egy egyfolytában szenvedek, szorongok. szerintem mindegy milyen gondolatok, az lényegtelen
2015. márc. 21. 11:17
 5/18 anonim válasza:

Életre szóló, csak nem mindegy, hogy az ember hogyan él vele.


Tudod, kényszerbetegek vannak az elmegyógyintézetben és a milliárdosok között is. Minden attól függ, hogy az ember hogyan áll saját magához.

2015. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
igen,megértelek...durva,mert tudom miről beszélsz!bevallom én a férfiasságomat kérdőjelezem meg,annak ellenére hogy imádom a nőket...s ezek a gondolatok annyira megörjítenek,h elkezdek már magamban is kételkedni,szóval nagyon durva!Ez nálam úgy jelentkezett mint derült égből a villámcsapás,mármint ezek a gondolatok..lehet hogy van hajlamom ocdre,de ilyen formában ilyen intenzíven nem jelentkeztek!S nálam csak gondolatok vannak,cselekvés még nem társul,ám észrevettem h kicsit megnyugszom,ha erről olvasok,mármint a betegségről!
2015. márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
de en igy nem akarok élni, mert egyfolytágan csak szenvedek. egyértelmü hogy ennek csak az öngyilkossag vethet veget. ugyhogy nagyon valoszinu hogy mar nem sokaig fogok elni
2015. márc. 21. 13:40
 8/18 anonim válasza:

" én semmit se tudok tenni ellene mert már annyira súlyos. nekem semmi nem segítene " - A saját sírodat ásod meg ezekkel a gondolatokkal.


Kiakarsz kerülni a gödörből ? Kifogsz kerülni.

Nem akarsz kikerülni ? Nem fogsz.

2015. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
de hát nem lehet csezd meg. én folyamatosan küzdök sikertelenül a kényszergondolataim ellen...
2015. márc. 21. 14:37
 10/18 anonim válasza:

#9 - Én is , képzeld el.


OCD-s vagyok már évek óta. A kezdeti fázis az, amelyikben te vagy ( s nem időre értem, hanem stádium szempontjából ) : most vagy annál a pontnál, hogy kezd feszülni a húrok a mentális stabilitásod körül és tudatosul benned az, hogy nem épp egy sétagalopp ezzel együtt élni.


Tipp : ne fuss neki folyton ugyanúgy, ahogyan eddig tetted és ne csodálkozz rajta, hogy nem válik be. Einsteint idézve : csak egy idióta teszi ismételten ugyanazt és várja el, hogy más eredményt kapjon.

Találj új módszert, gondold másik nézőpontból a helyzetet, stb.

2015. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!