Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológusom igazolja,...

Ha a pszichológusom igazolja, hogy valóban szociális fóbiám van, akkor kérhetem a tanároktól, hogy ne feleltessenek az osztály előtt?

Figyelt kérdés

Sajnos kialakult nálam a szociális fóbia, járok pszichológushoz. Ha kérnék tőle egy papírt, hogy szociális fóbiám van, akkor azzal megkérhetem a tanárokat, hogy had feleljek írásban vagy pl. szünetben üres teremben??

Képtelen vagyok az egész osztály előtt felelni. Rettegek, hogy kiröhögnek a többiek vagy valamit rosszul mondok, ami miatt cikizhetnek. Már nem egy 1-esem van felelésből, mert ha felállok, érzem, hogy mindenki rám figyel és én úgy nem tudok gondolkodni, elpirulok, kiver a víz. Mikor legutóbb k*csögségből engem feleltetett a matektanár, szándékosan olyat kérdezett, amiről tudta, hogy úgy sem fogom tudni, akkor a felelés közepén rosszul lettem, elszédüktem, majdnem hánytam. Hang nem jött ki a torkomon. De ö élvezte, hogy én szenvedek. Legszívesebben ott helyben öngyilkos lettem volna.

Mi erre a megoldás szerintetek? (Azon kívül, hogy kezeltessem magam.)


2015. márc. 22. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy emiatt a tanar nem feleltetne. Ha a tanar megerto, tudja milyen sz@r ez, akkor talan megengedi az irasos feleletet.

Irj nekem ha akarsz, ugyanez a bajom. :) :/ 13f

2015. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Beszélj a pszichológussal, hogy szerinte ez lehetséges-e, beszélj az ofővel, hogy szerinte ez lehetséges-e, ha az ofőd nem vesz komolyan és meg se hallgat, akkor jöhet erősítésnek a szülő, esetleg lehet menni rögtön a dirihez és vele beszélni. Ha hivatalosabb úton akarod intézni, akkor az körülbelül ez. A másik módszer hogy ha szót tudsz érteni a tanárokkal akkor elmondhatod nekik a problémádat és talán egyességre juttok pusztán kommunikáció segítségével. De ebben az esetben nem hiszem hogy bármiféle papírt kéne nekik lobogtatnod.


Nekem is voltak problémáim a suliban (bár nem egészen ilyenek) de engem alapvetően bírtak a tanárok és végig támogattak, ha épp gázabb időszakom volt, akkor próbáltak kevésbé terhelni, elnézőek voltak. Szóval meg lehet ezt beszélni velük, de ahhoz nekik is olyannak kell lenni, meg neked is meg a kapcsolatotoknak is. De ha személyesen beszélsz velük akkor semmiképp se menj rögtön a papírral, hogy lám szakember is ezt mondta, legfeljebb ha ők kérnek ilyet akkor állj elő vele. De szerintem az a hivatalosabb útvonalra való. Iskolapszichológus van? Ha hivatalosabb módon intézed és van akkor vele tuti kell majd beszélned.

2015. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem ha szerez igazoló papírt,akkor nem fogják feleltetni:/

Szerintem érdeklődd meg az osztályfőnöködtől,hogy milyen papír kell hozzá(az is jó amit a pszichológus ad vagy máshonnan kell...)

2015. márc. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Küzdöttem elég erős szociális fóbiával, szóval tudom, miről beszélsz, de gondolj bele, érettségin mi lesz? Hogy húzod ki magad a szóbeli rész alól? Vagy később, ha szakmát tanulsz vagy egyetemre mész? Állásinterjú? Ezek alól nem fog mentesíteni egy papír. Nem bújhatsz el a problémák elől, szerintem a pszichológusod sem támogatná ezt az ötletet. Nem rosszindulatból mondom, hanem tapasztalatból. Szeretnék sok mindent én is kibekkelni, ha lehetne...

22/l

2015. márc. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanártól függ, van olyan tanár nálunk akivel ha megbeszéled órák között hogy te tényleg nagyon parázol mások előtt, és emlékszik erre órán, megengedi hogy inkább írásban felelj max megkérdezi biztos nem próbálod-e meg. Mondjuk az a szerencse hogy nálunk az osztály elég megértő és ha valaki rossz választ mond nem az illetőn nevetünk hanem azon amit mondott.
2015. márc. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg ne ez legyen az első, tanárfüggő, de egyesek emiatt fölényesnek gondolhatnak, ill. úgy érezhetik, hogy kényszert alkalmazol, és ezt kevesen viselik el, főleg tanítványtól.

És nem, nem hiszem, hogy a szóbeli felelés oly nagyon személyiségfejlesztő lenne, ez a mély vízbe dobás, ami csak elmélyíti a problémát.

2015. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!