Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek volt olyan antidepressz...

Nektek volt olyan antidepresszáns ami használt?

Figyelt kérdés

Háromféle antidepresszánst próbáltam eddig (Cipralex, Trittico, Yarocen) és egyik sem igazán vált be. Megmondom őszintén kicsit kezdek kételkedni abban, hogy ezek a szerek egyáltalán működnek.


Volt olyan gyógyszer ami itt valakinek segített a depresszióján? (És itt nem szorongásoldóra gondolok, kifejezetten csak antidepresszánsra). Ha igen, mik voltak a hatások?



2015. márc. 24. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ötfélét próbáltam, három SSRI, két SNRI. Egyik se használt, csak a mellékhatásokat érzékeltem. Hagytam a francba az egész gyógyszerezés dolgot, és kerestem egy jó terapeutát...
2015. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én régen szedtem zoloftot az nem annyira használt, aztán most cymbaltat az aztán nagyon hasznos volt. Szinte szárnyaltak a gondolataim tőle annyira felpörgetett! Még most is szedem és nagyon meg vagyok elégedve vele.


Neked mi a bajod? Lehet hogy nem súlyos a depressziód/szorongásod azért nem hatnak a szerek. Köztudott hogy az antidepresszívumok csak a valóban meglévő agyi egyensúlyt állítják helyre. Nem lehet hogy neked a panaszaidat a környezet okozza? Vagy nem biológiai hanem lelki a problémád?

2015. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Második: 10 éves korom óta gyakran jelentkezik ok nélküli szorongás, kilátástalanság érzés és a lelkesedésre való képességemet teljesen elvesztettem. Semmit nem akarok az élettől, csak állig betakarózni, és úgy maradni hetekig, egyedül.


Azt hiszem ezt tekinthetjük depressziónak a szó szoros értelmében.

2015. márc. 25. 20:55
 4/4 anonim ***** válasza:
10 éves korod óta, tehát nem csak hirtelen megborult az agyadban a kémia... ezen semmiféle bogyó nem fog segíteni, ennek valami mély lelki oka van, amit fel kell deríteni és megoldani, de azt csak terápiában lehet. Ugyanezért volt hatástalan nálam az összes gyógyszer. Első voltam.
2015. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!