Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor a xanax most nyugtató...

Akkor a xanax most nyugtató vagy hangulatjavító?

Figyelt kérdés

Én szorongásos depresszióra kaptam. 0,25 -öset.

Sok időnek kellett eltelnie, hogy bemerjem szedni, ugyanis én nagyon gyógyszer ellenes vagyok még egy nyomorult algopyrint se veszek be,csak ha már meggebedek a fájdalomtól.

szóval tegnap végre rászántam magam, így napok óta 3 óra alvások után, hogy lehet jól esne most kipróbálni. Bevettem a felét... igen igen, tudom még azt a 0,25 -öset is elfeleztem... én marha.

De semmit nem éreztem tőle az ég világon. még elaludnom sem sikerült. még placebom sem volt :D

Ha most az egész tabitól sem fogok semmit érezni,akkor mi a teendő? gondolom adag emelés. na de mégis mit kéne éreznem? valaki mondja már meg mit érzett a legelső xanax 0,25- öse után... ??!

vagy ezt is X napokon át kell szedni,hogy kifejtse hatását és érezzek akármit is?



2015. márc. 30. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Tompító méreg , az okot nem szünteti meg .
2015. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A Xanax tabletta hatóanyaga, az alprazolam egy triazolo benzodiazepin típusú vegyület, amely szorongásoldó nyugtató-altató, izomlazító és görcsgátló hatással rendelkezik.


Mostanság én is szoktam napi 1-1 szemet bekapdosni, igaz Frontint (azt mondják ugyanaz a kettő), szintén 0,25-öst. Én is nagyon ellene voltam, de muszáj voltam / vagyok bevenni... Tisztában vagyok vele (gondolom te is), hogy nem számít valami erősnek, a 0,25-ös a leggyengébb.


Nagyon stresszelős, ideges, feszült típus vagyok, viszont nyugodtabbnak érzem magam ettől az egy szemtől is pár óráig, szóval nálam működik, de nem akarok rendszert csinálni belőle...

2015. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

tudom,hogy ez csak elfedi a problémát és nem megoldja. de ahhoz,hogy ne kattanjak be ma-holnap, lehet párat be kell vennem... rendszert semmiképp sem fogok csinálni belőle.

kiváncsi vagyok,ha egy teljeset szedek be mi lesz. Remélem akkor már nem hiába 'mérgezem' magam és fogok valamit érezni...

2015. márc. 30. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugtató. Csak hogy kapj egy egyszerű választ is. :D
2015. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
depresszióra sehol sem adnak xanaxot.
2015. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

0,25-öset nyugodtan bevehetsz, hatni fog, főleg ha előtte még sosem szedted.

Ha éppen szorongsz, 20-30 perc múlva kezd kilazítani kb 1 óra alatt eléri a csúcsát és 2-4 óráig hat. Ha viszont éppen nem szorongsz, akkor inkább csak leüt, ami alvás előtt előnyös, napközben már nem annyira.

Mondjuk, ha éjjelente csak 3 órákat alszol, akkor ez már rövid távon sem lesz megoldás, erre az antidepresszáns való. Persze 2 féle ember van: az egyik elkezdi szedni hamar és 2 hónap alatt rendbe vágja (szedni azonban utána is kell), a másik fajta - mint te is - megrögzött gyógyszerellenes, szintén elkezdi szedni de csak 5 év után, addig meg 5 évet inkább elpocsékol az életéből.

2015. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

tegnap megint bevettem annak a felét,ami még megmaradt.

elaludni nem tudtam ugyanúgy tőle és nyugodtabbnak sem éreztem volna. ha ma sem sikerül az alvás, akkor biztos ,hogy már egy egészet fogok bevenni. meglátjuk az használ-e valamit...


igazából elég stresszes az életem úgy fél éve. nem tudom depresszióm van e ,de igazából nem is akarok nevet adni neki. a lényeg, hogy nem megy az alvás, és nagyon stresszes vagyok. és ezek mind nem ok nélkül történnek. mármint van rá okom,h stresszeljek. nem csak ilyen "jajj,de szar az élet" című dolog van rajtam.


(külföldön élek ,megélhetési problémák, döntés képtelenségek stbstb.)


ahhoz,hogy ezek a problémáim ne legyenek, vissza kéne költöznöm Magyarországra,ami szerelmem itt hagyásával járna. Itt nincs lakásom és pénz problémáim vannak. Magyarországon van lakásom és kevesebb problémám lenne a pénzzel is...


szóval szerelem vagy kényelem...és úgy néz ki én az elsőt választottam.

2015. ápr. 1. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!