Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert viselkedek ilyen butan...

Miert viselkedek ilyen butan ha tudom, hogy igy csak rosszat teszek?

Figyelt kérdés

Novemberben volt par ok, amik miatt elkezdtem toprengeni, hogy hogy is lesz tovabb(futes, egy idoben a viz es az aram), de minden megoldodott. Mindenbol szerettem volna tanulni minden orara, de lattam, hogy ez nem jott ossze. A nyaron leginkabb anyumnak segitettem, nem mentem sokat ki, igy az osztalytol is elszigetelve ereztem magam, ami nem csoda.

Ezek utan egyszer kiborultam, nem tudtam, hogy mit tegyek es elmondtam az osztalyfonokomnek, O probalt segiteni, egy pszihologushoz tanacsolt. Egy ideig jartam hozza, de kozben elmaradt. Kb minden kellemetlent elohozott belolem, mint pl a csaladi ugyek. A haziorvosno pszichiaterhez iranyitott, aki azt mondta, hogy az onbizalomhianyom miatt viselkedek igy(reszletezem alul). A haziorvosnonek kuldott egy diagnozist, amit apum vitt el es azt mondtak , hogy idegkimerultsegem van es ha igy folytatom idegbeteg leszek.

Amikor rossz kedvem van vagy latom, hogy nem megy jol a tanulas, akkor minden rosszat elmondok magamrol(nem vagyok eleg szep, buta vagyok es folyamatosan masokhoz merem magam) es kb 2 honapja pofozom meg utom magam. Sajnos ezt konnyen nem tudom a szuleim elol titkolni, mert anyuval alszok egy szobaban es igy kb mindent lat, amit csinalok. Emiatt nagyon megbantom, de ezt valojaban nem szeretnem, csak tul hamar tul felidegeskedek.

Az osztalyom kulonben nagyon jo osztaly, csak en nem a bulizosok koze tartozok. A csaladom is szeret.

Regebb is voltak ilyen idoszakaim, de hamarabb elmultak maguktol.

Mit javasoltok? Mit tegyek?

17\L



2015. ápr. 3. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kéne annyit gondolkozni magadon.. és főleg ne máshoz mérd magad.. Az, hogy rosszul tanulsz jelentheti azt,hogy van tehetséged.. De ezt neked kell magaddal megbeszélni...
2015. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hominida ***** válasza:

Ezzel nem fogsz egyedül megbirkózni. Pszichiáterre van nagy szükséged. A körzeti rendelés ehhez sajnos nem elég, magánrendelés kell, ahol 50 perces foglalkozásokon részletesen tud elemezni téged a pszichiáter, és az alapján már rád szabott segítséggel próbálkozhat. Az a baj, hogy egy magánrendelés alkalmanként 8-10 ezer forint, és az első néhány alkalommal hetente szeretne a pszichiáter beszélni veled. Ehhez hozzájön havonta kb 3-4 ezer forint költség a gyógyszerekre, amelyeket a pszichiáter nagy valószínűséggel fel fog írni, mert az agyi kémiádat is hangolni kell egy kicsit. Ez nagy kiadás, vita nem fér hozzá, és abból, amit írsz, az derül ki, hogy nem nagyon jut rá.


Pszichológus is segíthet, ezt én nem tudom megítélni, de szerintem az első egy-két hónapban pszichiáter támogatását fogja kérni ő is, mert gyógyszeres kezelésre csak ő jogosult. A korod nagyjából illik is még ehhez a krízisközeli helyzethez. Az "idegkimerültség" egy ugyanolyan semmitmondó szó, mint az "idegbeteg". Szakember ma már nem használ ilyet.


A fogalmazásod alapján nem vagy buta, és szerintem "elég" szép is lehetsz, különben pontosan tudnád, hogy csúnya vagy. Ami egyébként elég ritka dolog. A sok szép "színész"nő és más, nagyon nagy tömegből válogatott híresség sok baj forrása, ezt ma már mindenki tudja, és ha kicsit javítani akarsz az önbizalmadon, akkor nézz meg a szép színésznőkről olyan fényképeket, amelyek nem a filmekből vannak kiemelve. Látni fogod, hogy mennyi meló van abban, hogy szépnek nézzenek ki, és a valóságban közel sem olyan tökéletesek. Persze, jobban néznek ki a legtöbbünknél, de igazság szerint a valóságos világban ennek nem szoktunk akkora jelentőséget tulajdonítani, mint amennyire fontosnak azt a korodbeli lányok érzik. Ez egy nagyon hosszú, itt nem kitárgyalható probléma, de annyit higgy el, hogy ha nőies – nem ribncos – maradsz, egyszerű, derűs, akkor a sok műmellű, átszabott, a szépséget kétségbeesetten konzerválni próbáló nők között is észrevehető leszel. Azok a nők szexuális ingerforrások, a helyes lányok pedig vonzóak. A fiúk nézegetik az ingerforrásokat, és keresik a helyes lányok társaságát. A sok erőszakos, ribncos, közönséges csajt a fiúk nagy része csak megdugni akarná, de valójában nem becsülik őket sokra, ezt már sok embertől hallottam. Ez most egy "trend", múló divat, és kár elveszni benne.


Az önpofozásról le kell szoknod. Értelmetlen. De ez legyen az első dolog, amit elmondasz egy szakembernek. Ha ő csak a körzeti a mentálhigiéniai gondozó psziciátere, aki hetente tíz percet tud rád szánni – emellett persze lehet kiváló szakember –, akkor ő első lépésként megpróbál valamilyen antipszichotikummal vagy hangulatstabilizáló gyógyszerrel, az is segíthet valamit, még ha elsőre nem is sikerül eltalálni a hozzád illő gyógyszert és adagolást. Sajnos ez hosszú hangolást igényel, és az emberek nem egyformán reagálnak rájuk.


Egy dolog fontos: tartsd észben, hogy van megoldás, a problémád csak egy átmeneti érzelmi hullámvölgy. Mert az. Jön a tavasz, napfény, jó illatok, facebook helyett sétálj a fák között egy-két kedves barátoddal, és főleg ne akarj egyszerre mindent. "Kapcsolatban maradni" és hasonlók, ez ma megmérgezi a srácok lelkét. Élvezd a jót, és le van ejtve a többi. Olvass valami neked tetszőt, csinálj valamit, ami elégedetté tesz. Ma az a kamaszok baja, hogy félnek attól, hogy otthagyják őt a barátok, kikerül a közösségből. Felejtsd el. Ha csak egyetlen barátod marad, akivel viszont jól érzed magad, akkor jobban fogod érezni magad, mint amikor feszülten versenyeztél a társaság figyelméért.


Van segítség, és már azzal, hogy ezt a bajodat felismerted és változtatni akarsz rajta, egyértelmű jele magának a javulásnak. Egyszer élünk, akkor legalább érezzük jól magunkat, és csak azok fontosak, akiket szeretsz. Ők is szeretnek. Kifelé mész az erdőből, és vigyázz magadra.

2015. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!