Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám önbizalmam növelni?

Hogyan tudnám önbizalmam növelni?

Figyelt kérdés
Régen sokat csúfoltak hogy nem vagyok szép es még néha a mai napig is előfordul az iskolában. E mellett a volt barátom is eléggé rontott továbbra is a helyzeten emiatt eléggé megcsappant az önbizalmam. Ezt szeretném feledni és szeretném visszanyerni az önbizalma, s régi önmagam.

2015. ápr. 4. 09:56
 1/9 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Az önbizalmadat úgy kell helyreállítani, hogy előszöris TUDATOSÍTOD MAGADBAN AZT, hogy pl. NEM MÁSOK MEGÍTÉLÉSEI UTÁN FOGOD kialakítani az önmagadrol alkotott képedet, hanem a SAJÁT MAGAD MEGLÁTÁSAI UTÁN...Ugyanis az emberek ÍRÍGYSÉGE, ÉS GONOSZSÁGA bizony időtlen idők óta határtalan...EZT SOHASE FELEDD EL...Éshát paradox módon SZINTE MINDIG azokat szokták piszkálni, és azoknak az önbizalmát igyekeznek minden módon kikezdeni, akiket VALAMILYEN SZINTEN MAGUK FÖLÖTT ÁLLÓNAK ÉREZNEK...Szóval én a helyedben ANNÁL NYUGODTABB ÉS ELÉGEDETTEBB LENNÉK ÖNMAGAMMAL, minnél jobban pocskondiáznak mások, és minnél inkább igyekeznének lerombolni az önbizalmamat...Próbáld meg ÍGY, ezen elvek mentén nézni a problémát, és tedd fel magadnak a kérdést:NA,VALYON MI AZ OKA ANNAK, HOGY MÁSOK IGYEKEZNEK LEROMBOLNI AZ ÖNBIZALMAMAT? (Hát az, amit fentebb írtam...)Szóval vagy ne foglalkozz mások megítéléseivel, vagy a belőlük kiinduló negatív jellegü megnyilvánulásokat, fordítsd át pozítív értékü visszacsatolásra...NE HAGYD HOGY ROSSZINDULATU értékitéletek megzavarják a lelki egyensúlyodat, és a saját magadba vetett hitedet! Mert ha hagyod, akkor azt fogod tenni akaratlanul is, ami az írígy-gomosz emberek tetszésére való dolog...És ami a céluk volt a piszkálásoddal...EZT szeretnéd? Ugye nem?
2015. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tűzzél ki magad elé olyan célokat amiket szeretnél elérni. "Kis megmérettetés kis önbizalom, nagy megmérettetés nagy önbizalom"

Érdemes meghallgatni:

https://www.youtube.com/watch?v=vFvYiqZSj0s

2015. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Capslock Titusz jó dolgokat írt, ha túl tudod tenni magad azon, hogy a felét ordította. :D Kb egyetértek vele.
2015. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is tetszett Titusz kitörése! :)


a félelem kudarcot termel, a kudarc meg önbizalomhiányt.

a hit sikert termel, a siker pedig önbizalmat.


vagyis olyan dolgokat kell csinálnod amit sikeresen véghez tudsz vinni, de előtte hinni is kell benne, és bevállalni az esetleges kudarcot is, az pedig maga a felelősség. az ördögi kör ott van, hogy akinek nincs önbizalma általában nem tud felelőséget vállalni a tetteiért, igy nem mer kockáztatni amiből sikereket szerezhet, melyből önbizalmat épithet. tehát ott kell kitörni, hogy önbizalomhiány ellenére is mersz felelősséget vállalni, és belevágni olyan dolgokba, amiben mersz hinni hogy sikerülhet. és szépen apránként igy tovább, egyre többet, egyre nagyobb dolgokat vállalhatsz be, mert minél több önbizalomra teszel szert, annál többet hiszel magadról, annál többet is mersz majd kockáztatni, és bevállalni.

2015. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. ápr. 8. 20:02
 6/9 Titusztitusz ***** válasza:
100%
A magam részéröl még annyit tennék hozzá a dolgok lényegéhez, hogy mindenekelőtt a kérdezőnek azt kell MARADÉKTALANUL MEGÉRTENIE, hogy az ÖNBIZALOM szó jelentése gyakorlatilag azonos a MAGAMBAN VALÓ BÍZÁS, és a MAGAMBAN VALÓ SZILÁRD HIT jelentésével...Szóval ha valakinek nincs önbizalma, az azt jelenti más szavakkal hogy NEM HISZ ÖNMAGÁBAN, és nem hisz a saját képességeiben...Nade miért nem hisz? Hogy jöhet létre egy olyan helyzet hogy valaki nem hisz ÖNMAGÁBAN? Egy ilyen állapot szinte mindig KÜLSŐ, ROSSZINDULATU MEGJEGYZÉSEK KÖVETKEZMÉNYE...Szóval valszeg a kérdező is azt hallhatta a környezetétöl mindig, hogy milyen értéktelen, meg csúnya, meg hasonlók...Mint azt írtam már fentebb is, sajnos RENGETEG OLYAN, FELÜLETESEN NÉZVE EMBERNEK LÁTSZÓ VALAMI ÉL A VILÁGBAN, akinek AZ OKOZ ÖRÖMET, MEG SIKERÉLMÉNYT A SAJÁT NYOMORÚSÁGOS ÉLETÉBEN, ha másokat pocskondiázhat-piszkálhat,lehúzhat,és mások önbizalmát leronthatja...Viszont mivel értelmes-okos ember tisztában van vele hogy mennyi beteg lelkületü, aberrált ember mászkál a világban, éppen ezért TUDATOSAN NEMIS FOGLALKOZIK MÁSOK NEGATÍV VÉLEMÉNYEIVEL, ha azok TÚLLÉPNEK MÁR EGY BIZONYOS HATÁRT(!!)......Okos ember vállat von a mások FELTÜNŐEN negatív véleményeire magával kapcsolatban mindig, legfeljebb annyit jegyez meg esetleg magában, hogy mit kaphat be az őt pocskondiázó...Persze erre lehetne mondani azt, hogy:"Dehát a külső kritikát figyelembe kell azért mindig mindenkinek venni", viszont nem szabad megfeledkezni arrol, hogy a POCSKONDIÁZÁS, és a KRITIKAI MEGJEGYZÉS az két nagyon-nagyon különböző dolog!!! Éppen ezért javasolnám a kérdésfeltevőnek, hogy MINDIG tegyen különbséget az őt ért esetleges KRITIKA, illetve a pocskondiázása között...Ami szitut emlegetett a bevezetőben az EGYÉRTELMÜEN pocskondiázás, (Régen sokat CSÚFOLTAK...)tehát NE FOGLALKOZZON VELE...Egyetlen percet sem...Beteg lelkületü emberek véleményére mi a csudát ad bármit is?????? Felesleges az ilyenek véleményével egy percet is foglalkozni...
2015. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
kedves Titusz, én is rájöttem már, hogy az önbizalom igazából teljesen független mindentől. nem kell hogy összefüggésben legyen a külsővel, sem a belső tulajdonságokkal, az egy teljesen külöálló dolog, hogy valaki BIZIK MAGÁBAN (:D én is igy irok már :D) szóval egy jelentéktelennek kinéző, butább embernek is LEHET bazi nagy önbizalma, és egy nagyon szép, vagy okos embernek is lehet kisebbrendüségi komplexusa és viselkedészavara. hát ez van, valahogy önbizalmat kell gyártani, úgy hogy egyszerűen csak az ember elkezdi magát megbecsülni, méltóságteljesen gondolkodni magáról, nem a "kihaénnem" hanem az hogy NEM ENGEDEM, HOGY ENGEM BÁRKI POCSKONDIÁZZON, TARTOM MAGAM VALAMIRE, KIÁLLOK MAGAMÉRT HA KELL. Magam mellett vagyok, mert TUDOM, HOGY SZÁMITHATOK MAGAMRA!!!
2015. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nem azt kell várni, hogy majd én SZÉP LESZEK, vagy OKOS LESZEK, és AKKOR MAJD LESZ ÖNBIZALMAM, mert az egy vakvágányra vezető út, az a kihaénnem útja, ami nagy arcról, ugyanakkor ugyanolyan kisebbrendűségről tanuskodik (sok ilyen ember van, de akinek van egy kis szeme, az látja hogy ez egy ál kemény ember, akire ha ráfúj egy szél megrettenve hazaszalad) hanem tényleg azt kell csinálni, hogy elkezdeni magunkat ÉRTÉKELNI, ÉS AZT MONDANI MAGUNKNAK, HOGY ÉRTÉKELEM MAGAM ANNYIRA, TARTOM MAGAMAT ANNYIRA HOGY NEM HAGYOM MAGAM BÁRKINEK MEGALÁZNI, HANEM MINDEN HELYZETBEN KIÁLLOK MAGAMÉRT.
2015. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Titusztitusz ***** válasza:
A 7-es és a 8-as hsz-hez azért volna némi megjegyzésem még...Legfőképpen az, hogy azért én kicsit másként látom a dolgok lényegét önbizalom témában...Ugyanis a két hozzászólás mondandójával ellentétben én a magam részéröl úgy tartom, hogy MESSZE NEM ELÉG AZ, ha valaki csak "bebeszéli" magának azt, hogy "szép vagyok, okos vagyok, ügyes vagyok", mivel ÖNMAGÁBAN az ilyen szitu TELJES VAKVÁGÁNYRA VEZET, és csak nevetséges helyzeteket generál...Pl. igen-igen nevetséges, és szánalmas tud lenni az, ha mondjuk valami bődületes rondaság bebeszéli magának azt, hogy ő most valami csodaszép illető, avagy egy debil, meg kretén valaki elhiteti magával azt, hogy ő most tulajdonképpen egy nobel-díjas professzor, csak a környezete ezt nem akarja észrevenni...Nem-nem...Egy ilyen hibába nem szabad senkinek sem beleesni!! Az önbizalom AKKOR NORMÁLIS,ÉS EGÉSZSÉGES DOLOG, HA VAN MÖGÖTTE ÉRDEMI TARTALOM IS...Valami olyan terület, amiben egy-egy illető átlagon felüli képességekkel rendelkezik, MINDENKI ESETÉBEN VAN...Kinél ez, kinél az...Nos, ha valaki EGÉSZSÉGES ÖNBIZALMAT szeretne találni a maga számára, akkor LEGELŐSZÖRIS azt a területet kell megtalálnia, amiben Ő KIEMELKEDŐEN TEHETSÉGES, ÉS JÓ...És ha megvan ez a terület akkor ERRE A TULÁJDONSÁGÁRA kell "büszkének lennie", és azt kell magában tudatosítani hogy:Ebben vagy abban ÉN VAGYOK A LEGJOBB, vagy legalábbis KIEMELKEDŐEN JÓ VAGYOK...Csak ÍGY, ezen módszer szerint lehet valakinek egészséges önbizalma...Ha azért VALÓBAN VAN MIRE büszkének lenni önmagunkkal kapcsolatosan...Ugyhogy erre azért nagyon oda kell figyelni mindig...A SEMMIRE csak buta-ostoba ember szokott büszke lenni, meg csak idióták szokták a SEMMIRE fényezni önmagukat...
2015. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!