Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs önbizalmam az eszemet...

Nincs önbizalmam az eszemet illetően. Hogyan tudnám növelni?

Figyelt kérdés

Szüleim azt mondják, okos gyerek voltam, és emlékszem is, hogy oviban tudtam olvasni, írni és számolni, persze csak nagyon alap szinten. Felsőben elkezdtek romlani a jegyeim, főleg hetediktől. Hetedikben új suliba kerültem, ahol mindenki jobb tanuló volt nálam, mert erősebb iskola volt. A tanárok magyarázatát nem értettem. Ha rossz jegyet kaptam, akár egy hármast is, mindenki lehülyézett, még olyanok is, akiknek számított a véleményük. Napi szinten hallgathattam a kinevetéseiket, a lehülyézést, a fogyatékosozást, a sötétezést... Már a keményebb tanulástól is elment a kedvem, mert volt, hogy úgy sem sikerült ötöst szereznem. Azóta rossz tanuló vagyok és néha még ma is van olyan, aki lehülyéz. Volt barátom a szinte színötös bizonyítványával lenézett engem, akkor is, ha négyest kaptam olyanból, amiből ő ötös. Az ő szülei állandóan nekem dicsérték, hogy ő milyen tökéletes, és éreztették velem mindhárman, hogy én semmiben sem vagyok jobb nála. Az önbizalmam megint csökkent. Azóta már nem vagyok vele, talán már nem annyira vészes a helyzet. A tanárjaim szerint több van bennem, mint ami az eredményemen látszódik, csak lusta vagyok. Igen, lusta lettem... Bár osztályfőnököm (nem szeret engem) azt mondta többször is, hogy ő nem tudja, hogy mihez értek, úgy tűnik, semmihez, mert egyik tantárgyból sem vagyok kiemelkedően jó, míg más osztálytársaimnak van ilyen.

Most fogok érettségizni, és a tételkidolgozások közben is van, hogy elegem lesz, úgy érzem, nem tudom megcsinálni, úgysem fog sikerülni... A barátaimat kérdezgetem, hogy szerintük hülye vagyok-e, szerintem már idegesítem őket.


Lehet növelni az önbizalmamat?


Más téren van, de az eszemmel kapcsolatban nincs.


19/L


2015. febr. 8. 14:59
 1/1 Juliusz48 ***** válasza:
Nem érdemes ezen rágódnod, nekem az érettségim nem sikerült túl jól, de az egyetemen már négyesre államvizsgáztam. Az élrtben az eminensek közül nem mindegyik boldogul kimagaslóan, mert ott a tudás alkalmazása a cél, amit nem biztos, hogy kiemelkedően fog tudni, mert azt nem tanítják az iskolában. Ott elég a szorgalom, amihez meg csak kemény fenék kell, hogy az ötöshöz szüksége időt a könyv mellett tudd tölteni. Hogy ez a tudás a vizsgán kívül eszedbe jut-e az a lényeg.
2015. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!