Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szkizofrénia nem is fáj?

A szkizofrénia nem is fáj?

Figyelt kérdés

Kezdek egy olyan álláspontot nagyon reálisnak érezni amely az, hogy sok mentális diszonancia, mint a szkizofrénia is, valójában nem fáj annak, aki mélyen benne van.


Ami valójában fáj az a mentális rendellenességtől való félelem, illetve a mentálisan eltérő személynek a társadalmi elvárásokkal való szembesítése és/vagy küzdelme.


Mindez egy keleti életszemléletből indult el bennem, amelynek ugyanis ez volt az alapja, hogy önmagában egyetlen mentálisan eltérő ember sem szenved, csak akkor, ha stressz éri különböző külső ( általában társadalmilag gerjesztett ) tényezők miatt.


2015. ápr. 14. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

van igazság abban amit írtál, de azért nem igaz minden pszich. betegségre.

mert a pszichoszomatikus betegségek, szomatoform zavarok pont hogy fájnak. meg azért a depresszió is tud.

a személyiségzavarok, neurózisok esetében tényleg az "fáj", amikor az ember összeütközésbe kerül a társadalom elvárásaival, vagy saját elvárásaival, önképével stb.

a szkizofrénia valóban nem fáj, azért (is) van az, hogy a szkizofréneknek ált. nincs betegségtudatuk. maximum olyat hallucinálnak, hogy összetekerték az agyukat és belerakták a veséjükbe (pl.), de ezt is mosolyogva mondják.

2015. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizonyos mentális problémák esetében az egyén egyszerűen kívül helyezi önmagán a problémáit, nincs is tudatában annak, hogy gond lenne vele. Hogy ne fájna neki? Szerintem azért valahol érzi, hogy valami nincs rendben, bár nyilván nincs összehasonlítási alapja, hogy milyen az, amikor nem fáj.


De azért a legtöbb mentális zavar igen fájdalmas. Kérdezz csak meg mondjuk egy borderline-t, hogy érez-e fájdalmat. Akkor is, ha éppen egyedül van.

2015. ápr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

?


Words of wisdom.


Mert van olyan átlagos ember, akinek a bármitől való félelem nem fáj a maga módján?


Vagy akinek a társadalmi elvárásokkal való szembesülés, ha azt küzdelemnek fogja fel nem lenne fájó? (nyilván van aki már nem zavartatja magát a társadalmi konvenciók többségével)


De egyébként én is így képzelem el, ahogyan leírtad. Csak ez igen általános igazság, nem csak mentális disszonanciára, szerintem.

2015. ápr. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Én borderlineos szkizoaffektív vagyok, vannak jobb periódusaim, de amúgy non stop kínlódás az egész.
2021. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!