Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD, tudathasadás, mániákus...

OCD, tudathasadás, mániákus depresszió, szkizofrénia, stb?

Figyelt kérdés

Üdv.


Én azért írok ide, mert azt gondolom, hogy valami nagyon nincs rendben a fejemben. Elég hülye megfogalmazás, de ez most nem irodalmi ügy.


Azt figyeltem meg, hogy itt néha vannak érdekes és értelmes gondolkozású emberek, ezért is írok ide, mert talán nekem is szerencsém lesz. Élőben, barátokkal vagy bárki ismerttel nem igazán beszélnék erről, mert akkor az emberek már nem tekintenének rám egyformán.


Viszonylag normálisnak tekintem magam. Tudok normálisan viselkedni. Eltudom játszani.

A gond az, hogy túlságosan is jól játszom már és nincs senki, aki belém látna. Senki akivel megoszthatnám a problémámat vagy aki megértené, hogy mennyire rosszul érzem magam, mert érzem , hogy nem vagyok már normális.


Magas az intelligenciám, ezért van az, hogy az emberek többségét áttudom verni és ezért van az is, hogy nagyon sok dolgot tudok, sokszor úgy érzem, hogy túl sokat is, minden folyamatosan kering a fejemben és gyakran félek magamtól, hogy miként fogom felhasználni mindazt, amit tudok.


Már úgy érzem, hogy lehetséges talán az is, hogy elveszítem az irányítást magam felett. Tudathasadásom van sokszor ( remélem jól használom a szót ) , mert sokszor egy nap elején egy adott gondolat és terv van a fejemben, aztán este rájövök arra, hogy mintha kiesett volna minden az agyamból a nap folyamán, amit reggel elgondoltam. Nem arról van szó, hogy feledékeny vagyok, az egy műfaj lenne, nálam egyszerűen az van, hogy mintha átmennék egy másik gondolkozási síkba, és utána ismét " visszakattanok " az előzőre és így tovább. Csak annyi az egész, hogy van amikor ezt tudom irányítani és van, amikor nem. Sokszor este nem érzem magam annak a személynek, aki reggel voltam. Tudom, hogy mit tettem és mikor, de mintha nem érteném azt a gondolkozást, amit akkor használtam.


Nagyon sok dolog lenne, amit még írhatnék. Tudom, hogy nem tudok mindent leírni. De talán ha valaki lát ebben a dologban valamit a leírtak alapján is, az jó lenne, ha tudna segíteni vagy véleményt írni legalább.


OCD-s biztos, hogy vagyok, nem azért, mert önjelölt pszichomókust játszanék , hanem azért, mert számos rögeszmém van, állandó rendszereim vannak, túlzott paráim vannak, stb.

Gyakorlatilag az egész életem rögeszmékre alapozódik, minden célom egy rögeszme és minden rögeszme egy célom. Azért élek, hogy kielégítsem az állandóan megújuló rögeszméimet és egyszerűen nincs nyugtom, amíg el nem érem, amit akarok és tudom, hogy ez jónak hangzik, de sokszor arra gondolok, hogy számomra csak ez van és soha nem találok igazán békére. Számomra egyik rögeszme után jön a másik, soha nem elég semmi, soha nem lehet vége, mert akkor mit csinálnék, nem tudom leállítani magam.


Mit gondoltok ? És mennyire volna jó ötlet egy pszichiáter ? Tudom, valószínűleg mindenki ezt tanácsolná, de még soha nem jártam senkihez és azt hiszem nem is fogok. Talán. De nem hiszem.

Lényegtelen, itt most engem a ti véleményetek érdekel.

Aki tud bármit írni, annak köszönöm !


2014. aug. 17. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor jön jól az önismeret, lehet kezdeni tesztekkel is, pl: Szondi teszt.

Helyes pszichoterapeutánál elindulni.

2014. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló nagyon jól írta: önismeret!

Egyébként az emlékezetkiesésed nagyon is utalhat arra hogy kettős személyiség vagy,szokott lenni testhőmérséklet emelkedésed vagy néha elfognak hőhullámok? Egyébként megtudlak nyugtatni én is rögeszmés vagyok már évek óta tényleg sok mindent erre alapozok emellett régen kényszeres-szorongó-pánikos is voltam egy kis szociálfóbiával.

Annyit tudok ajánlani hogy tényleg menj el egy pszichiáterhez/pszichológushoz mert megállapítják hogy valóban van -e kettős személyiséged az utolsó tanácsom annyi lenne hogy fogadd el,ne küzdj ellene mert nem nyerhetsz!

2014. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!