Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvajártam, ha emlékszem rá?

Alvajártam, ha emlékszem rá?

Figyelt kérdés

Éjszakánként felkelek gyakran, csinálok valamit, és emlékszem mit-miért tettem. Pl ma éjszaka egy bogarat kerestem az ágyamban, azért kapcsoltam villanyt és keltem fel, de aztán rájöttem, hogy csak képzelgek, de nehezen látom be, és az álmom bizonyos részeit továbbra is igaznak érzem.

Úgy tudom, hogy az alvajárók semmire sem emlékeznek.



2015. ápr. 22. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy alvajáró ha emlékszel rá. Csak felébredtél. Én is felszoktam ébredni, és tudom is mit csinálok.

Alvajárók nem emlékszenek semmire. Nem is tudják, hogy éjszaka mászkálnak, csinálnak valamit.

A húgom alvajáró volt. Ő se emlékezett semmire.

2015. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En is alvajáró voltam brutális dolgokat csinálta .En nem emlekszek ra a szuleim meseltek.Peldaul pucerra vetkoztem ejszaka es a szobában jarkalta vagy felkeltem es elkezdtem keresni a hűtőben es mikor anyám kijött raorditottam egy nagyot :) :) de kinottem ...szerintem ez is valami olyasmi lehet mert bogarat kersgelni ejjel? Ha tobbszor előfordul akkor szerintem te is valami hasonloban szenvedsz
2015. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak egy közönséges felébredés, semmi más?
2015. ápr. 22. 17:23
 4/4 már19nevetirtam válasza:
100%

Kicsit késve,de írok:)

Én is csináltam olyanokat mint amit a 2.hozzászóló írt ,és rosszabakat is:(

ez lehet alvajárás.Azért mert pillanat képekre vagy kisebb szakaszrokra emlékszel attól még alva járás.

Nekem volt olyan (kb 4-6 alakolm volt amikre emlékszem ) hogy egyszobában aludtam a nővéremmel kb 14 évesek lehettünk ,és egy szoba de az ágyunk között volt kb 5-6 méter.leesett a takarom a földre,nagyon kerestem de nem találtam(pedig a földön volt) felmásztam az ő ágyára és ott ültem és elkezdtem lehuzni a takaróját.mikor felébredt mondta hogy mit csinálok,mennyjek el..nem mente el de mivel nem adta oda elkezdtem rugdosni ugy hogy közbe ott ültem ,tehát annyira nem lehetett erős.

Ami számomra kicsit ilyesztő volt hogy tisztán emlékeztem rá a cselekvésem folyamatába is ,és mikor mondta hogy ne rugdossam és menjek el (én akkor el akartam)) de a testem nem ment..Ez nem tudom ilyen volt e valakinek de nekem eléggé ilyesztő volt hogy ott vagyok emlékszem mindenre és elkaraok menni de a testem nem cselekszik.És utána a szülök szóltak hogy feküdj le aludni és akkor mentem.(rendszeres allvajáró vagyok) Azt tudom javasolni akinek ilyen ismerőse van ,azt kell mondani hogy (határozottan) hogy feküdj le aludni ,én ilyenkoir mindig ezt teszem:)meg voltak tipikus alvajárásaim mikor a a kanapét szét bontottam:D letéptem az ülökéjén a szivacsot meg ilyenek,de ezt az orvosok irják hogy a "tépegetés" és az "evés " nagyon gyakori..Az evés veszélyes mert ott ha pl szalámit akarsz enni megeszed a foliát is.. mert nem foglalkozol vele hogy kibontsd..

Elég hosszan írtam ,és már nem nézem vissza a helyesírási hibáimat és nem javítom bocs

:)

2015. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!