Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti letagadtátok-e a mentális...

Ti letagadtátok-e a mentális betegségeiteket az üzemorvosnál? Joga van-e tudni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Életem első munkahelyére jelentkeztem, felvettek, az állásinterjúkon letagadtam a mentális problémáimat, így munkáltatóm nem tud róluk. Üzemorvoshoz kell majd mennem, ott, ha bevallom pld., hogy gyógyszereket szedek, értesíti a munkáltatót? Elbukhatom-e ezáltal a munkát, ha az üzemorvosnak bevallom? Ti hogy csináltátok? Bevallottátok? (Irodai munka, tehát életek nem függnek tőlem, mint a Germanwings pilótától.)

Bipoláris affektív zavar, borderline személyiségzavar, ptsd, pánikzavar, bulímia (6-szor feküdtem pszichiátrián, mindről van papírom). Gyógyszereim: olanzapine, mirzaten, rivotril

Mit tennétek a helyemben? Bevallanátok az üzemorvosnak? És ha bevallom, visszajut a munkáltatóhoz, vagy köti az orvosi titoktartás?

Soha nem voltam még üzemorvosnál...

27N



2015. ápr. 25. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. HA a munkáddal összefügg és/vagy kihatással van rá kell,hogy közöld. Ha eltitkolod annak a későbbiekben jogi és/vagy anyagi következményei lehetnek.

2. Ha rosszul leszel a betegség/gyógyszerek miatt jobb ha tudják mi a bajod.

3. Az üzemorvos,ha nem is részletekbe menően de tájékoztatja a munkáltatót,hogy alkalmasnak tart-e a munkára.Ez a kötelessége.



Nem tudom mi lenne a munka,de gondold át,ha veszélyes géppel,vegyszerrel,járművel,stb. dolgoznál akkor nem veszélyeztetnéd magad és/vagy másokat?

2015. ápr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ettől félek sajnos, hogy visszamondja a munkáltatónak, és elbukom emiatt a munkát, pedig én alkalmasnak találom magam rá. Van annyi józan eszem még, hogy fel tudom mérni, mit bírok el, és mit nem. Pl. emberekkel nem foglalkoznék, mert nem tudom kezelni az interperszonális indulataimat. Ugyanígy gépekkel sem dolgoznék, vagy olyan munkakörben, ahol túl nagy a felelősség, és életek múlhatnak rajtam. De itt nem, ez csak egy irodai munka, adatbevitel, adatrögzítés, iktatás egy hivatalban. Csak számítógéppel kell dolgoznom.
2015. ápr. 25. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor beszélsz az üzemorvossal próbáld meg ezt is elmondani, amit az előbb leírtál. Hogy nagyjából tudod a saját korlátaidat és nem vállalnál olyan munkát (itt a példákat is mondhatod akár) amit nem tudnál elvégezni, de erre alkalmas vagy. Akár szerezhetnél valamilyen papírt a pszichiáteredtől/pszichológusodtól is. A szakvélemény lehet, hogy számítana.

De ne titkold el mert nagyon rosszul járhatsz vele. És azért elég megterhelő lehet majd egy munkahelyre úgy bejárni, hogy van egy titkod és nehogy lebukj valamivel.

2015. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem is elmondhatod, annyira csak nem embertelen még ez a társadalom, hogy ezért elutasítanának. És az jó ötlet, hogy a dokidtól kérj papírt, hogy alkalmas vagy munkára és beszéld meg vele is és nem lesz akkor gond. Sok sikert!
2015. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:
100%

kedves kérdező!

a lehető legtávolabb álljon tőlem, hogy megbántsalak, hiszen sorstárs vagyok. ( borderline, skizoaffektív , szintén kórházas, napi 11 gyógyszer ) de őszinte leszek. ezt annyira nem fogod tudni álcázni, hogy az első héten ki fogják szúrni, és ha embertelenek, vagy elrohansz, vagy kiraknak . engem, közel 40 munkahelyről dobtak ki 20 év alatt.

ne haragudj, ha megbántottalak, őszinte akartam lenni!

2015. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Szia!!! Én is BPD-s vagyok, de nekem nincs rolla papirom, bogyót se szedek rá (mert sztem annak semmi értelme), de tiniként 2x is feküdtem pszichón csak félre diagnosztizáltak. A mostani munkámmal óriási szerencsém van, éjszakás takarító vagyok, és nem emberek között dolgozok..... egyszer volt h kérdezték tőllem üzemdokinál h voltam e mentális betegséggel kezelve letagadtam a munkámba se befolyást...
2015. ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kerdezik ne mond.
2015. máj. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!