Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy oldhatnám fel a dilidokik...

Hogy oldhatnám fel a dilidokikkal ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Úgy érzem van az életemnek pár része amit nem tudok egyenesbe hozni.

Vannak dolgok amiket nem tudok elereszteni és évek óta rágódok rajtuk.

Nem jutok egyről a kettőre.

Nem hiszek magamban. Döbbenetesen nem.

Valami az egész életem irányítását gátolja.


A gond most jön !


Találkoztam már dilidokikkal.

Csak rossz tapasztalatom van.

Annyit érek el, hogy hiteltelenné tették előttem a szakmát.

Úgy van bereklámozva, hogy segítenek. De nem !

Elérték,hogy megutáltam őket,lenézem,őket, haragszom rájuk.

Nem hiszek az egészben.

Átverés szagú.

Ha attól lesz jobb, hogy beszélek bármiről is akkor ahhoz ott a szomszéd vagy a fal.

Az nem tudomány.


Segítséget nem kapok,de úgy néz ki, hogy egyedül sem megy.



2015. máj. 6. 18:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
háát én is probáltam a dilidokikat. de csak kb 20-30 % ot oldottak meg a problémámbol.
2015. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A dilidoki a könnyebbik út. Válaszd a nehezebbiket, sokkal hatékonyabb lesz.
2015. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is találkoztam olyan pszichológussal, aki nem ért semmit. A 4. szakember lett végül az, akinél megállapodtam és ő tényleg rengeteget segít. Ha a terápia csak annyit, hogy kibeszéled magad, az nem ér sokat, arra tényleg ott egy barát. A jó pszichológus, viszont segít neked megérteni önmagad, rávezet dolgokra, és néha, amikor olyan dolgokat is kimondasz, ami egyébként soha, akkor talán önmagadtól is felfedezel új kapcsolatokat, amiknek a megértésében, kezelésében szintén tud segíteni. Erről szól szerintem egy terápia. Nem arról, hogy ülsz és beszélsz. De ettől még ahhoz hogy talpra állj nagyrészt te kellesz és nem ő. Ő csak támogat.


Nem tudom milyen mértékűek a problémáid, én annyira benne vagyok a gödörben, hogy egyedül teljesen elveszem. De ha valakinek nem annyira nagyok a gondjai, akkor ezerféle további opció van amit tehetsz, amennyiben nem akarsz egy újabb pszichológusnak esélyt adni, hátha menne a terápia

vele. Lehet menni csoportterápiára is, ami olcsóbb és teljesen más jellegű tud lenni, mint a magánterápia, de talán más személyek problémáiból és abból, hogy látod ők hogyan fejlődnek, magadnak is levonhatsz következtetéseket, plusz néha jó olyan helyen lenni, ahol tényleg elfogadnak, megértenek, meghallgatnak más emberek. Mert mindenkinek van gondja, amit egyébként nem mondana. Ezen kívül mehetsz pszichodrámára, vagy mondjuk családállításra, ezek megint újabb módosulatai a pszichológiának ahol nem csak ültök és dumáltok. Vagy egyszerűen beleáshatod magad a szakirodalom rád vonatkozó részébe és megpróbálhatod egyedül, a szeretteid támogatásával.


De mondom, hogy hogy 3 pszichológus hülye, nem jelenti, hogy a 4. is az. Sajnos nem véletlenül alakult ki egy elég rossz vélemény sokakban a pszichológiáról, de ettől még nem minden szakember rossz. És igazából egy szakember valószínűleg nem is jó mindenkinek.

2015. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit: "dilidokit" írtál, a dr. az orvosok neve előtt van, a pszichológusoknál ritkán. Óriási a különbség, ha (bp.-i példa) bemész a kerületi pszichiátriai gondozóba, és 5 percet sem szánnak rád, végül kapsz egy Xanax-ra, meg valami antidepresszánsra szóló receptet. Ezért nem is hibáztatom őket: nincsenek megfizetve, sok a beteg, leterheltek.

Ha persze a magánpraxisukba mész, elegáns váróban ülsz, míg sorra nem kerülsz, terápia zajlik, célzott kérdésekkel próbálnak a probléma gyökerét megtalálni. Persze ott is vannak jobb és rosszabb orvosok, de gyógyszeres kezelést a terápiával együtt általában segíteni szokott, csak idő kell hozzá, míg megismer a pszichiáter, és kiválasztja a neked való orvosságot.

Vannak szerek, amik kifejezetten az önértékelési zavarokra fókuszálnak. És a szakember megpróbál rávezetni, hogy hol "romlott el" az életed.

2015. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem segít megérteni önmagam és probléma gyökerét feltárni is lényegtelennek tartja,mert nem változtat a lényegen.

Előre kell nézni....

2015. máj. 7. 16:31
 6/11 A kérdező kommentje:

A gondjaim csak akkorák, hogy nem tudom rendesen működteti az életem.


Fizetni nem tudok érte,a TB-vel nem mehetek mindenhova.

A mostani legalább nem bunkó és lekezelő bár szerintem nem ér semmit.

2-3 vagy 4 hetente találkozok vele 45 perce ami néha 30.

Ő úgy gondolja, hogy 1,nekem ennyi elég 2, vannak akiket előrébb kell venni, mert rosszabbul vannak, mint én.-utóbi megértem


Bocsánat, hogy a dilidokival egy kalap alá vettem őket.

De megértetted. különben meg úgy érzem, hogy egyik kutya másik eb így akár egy kalap alatt is elférnek.


Van az országban néhány dolgozó,szakmunkás,kemény fizikai melót végző ember aki nincs rendesen megfizetve, sok a munka és leterheltek, de nem csapják össze a munkájukat.


Nincsenek célzott kérdések.


Azért annál jobban vagyok, mint, hogy pirula kelljen !

De nem is szedném be !


Nem próbáltak soha semmire rávezetni. A mostani sem.


Csak el kell indulnom valamerre az életbe és az majd megoldja a gondjaim. - ez a tanács


Hogy mi és miért alakult így az nem fontos.

2015. máj. 7. 16:45
 7/11 anonim ***** válasza:
De orvoshoz jársz, vagy pszichológushoz. És mi a baj a gyógyszeres kezeléssel?
2015. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a #7-hez, de továbbmegyek: ha pszichológus, van-e terapeuta képzettsége? ha nincs, akkor helytelenül választottál, ne csodálkozz.
2015. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gőzöm sincs mije van vagy sincs.

Azt hiszem meg is mondom neki, hogy nem szeretnék többet menni.


Szerintem csak a tömegeket etetik azzal,hogy tudnak segíteni.

2015. máj. 11. 17:16
 10/11 anonim válasza:
Úgy gondolom,nem CSAK a pszichológustól kellene elvárnod,hogy megoldja a zsákutcába tévedést,ő csak egy kapaszkodó.Te is kellesz hozzá ha te nem akarod akkor hiába az egész. A sült galamb nem fog a szádba repülni. Ha nem olyan súlyos a probléma próbáld meg megoldani magadtól az pénzbe se kerül. Gondolkodj el azon mi tenne boldoggá és tegyél érte. Mozdulj ki a megszokott kuckódból! :)
2015. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!