Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme valakinek úgy...

Van értelme valakinek úgy élni, hogy nem tudja élvezni az életet és mindenből problémát gyárt magának és állandóan szorong?

Figyelt kérdés

Még csak az életem elején vagyok és nem lenne más dolgom, mint meghozni néhány, más számára tök egyszerű döntést, és élvezni a fiatalságomat, de állandóan a jövő miatt aggódom, magamra akarok erőltetni olyan dolgokat, amiktől félek, de amik a jövőben majd kifizetődnének, és közben megdermedek, mert félek lépni. És mivel nem döntök, de az idő közben telik, az élet sodor magával, ahelyett, hogy én irányítanám az életemet, és folyamatosan rosszul érzem magam. Rengeteg félelem van bennem. Pszichológushoz járok már másfél éve, de ő is mindig csak azt mondja, hogy lépnem kéne, mert elméleti síkon nem oldódik meg semmi. Viszont ha nem olyan döntést hozok, aminek egy jó megérzés az alapja, akkor rosszul érzem magam. Ha olyat hozok, aminek egy jó megérzés az alapja, akkor meg attól félek, hogy nem lesz elég pusztán az, hogy jól érzem magam, mert nem fogok megélni.



Kamaszkorom óta mindenből problémát gyártok, folyamatosan. Komolyan mondom, egy darab olyan nap nem volt az életemben, amikor felhőtlenül, gondtalanul élveztem volna az életet. Még ha egy nap 99%-át élveztem is, mindig volt valami, ami miatt kicsit aggódtam. De rendszerint a nap ennél sokkal nagyobb részét töltöm szorongással.


Mi értelme lesz úgy élnem, hogy az életemben sokkal több a félelem, mint a boldogság? Úgy érzem, nem bírom már. Elhanyagolom magam, nem sportolok, nem járok bulizni, eltávolodtam a barátaimtól, nem tanulok rendesen, nem a céljaim felé haladok... úgy érzem magam, mintha félig már most halott lennék.


2014. dec. 11. 22:14
 1/9 gömbicica ***** válasza:

én is képes voltam fiatal éveimet igy eltolni(

már visszacsinálni nemlehet(

kár volt az elveszett évekért!

mai eszemmel másképp csinálnám(

nem vagy halott:-)

korod,nemed?

problémák megazért vannak, hogymegoldjuk.

feladatok vannak amindennapokban)

2014. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pedig a sportot nagyon nem kéne elhanyagolnod, az ilyen fejben lévő gondokat leginkább ösztönösséggel, aktivitással, testi erő használatával lehet gyógyítani! Gondolom, szeretnél boldog lenni, és tudod is, hogyan -akkor miken problémázol?

Szex van az életedben? Az is segíthet. De jó szinte bármi, amivel el tudod érni, hogy fizikailag aktív legyél. Tánc, úszás, harcművészetek, lovaglás, futás, kondizás... bármi.

2014. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, fiú. Régen sportoltam rendesen, most heti egyszer, vagy annyiszor se. És ez érződik is, mert érzem, hogy a testem megszenvedi a használat hiányát, gyengébbek az izmaim, hamarabb megfájdul a hátam, stb.


Szex nincs és eddig se volt az életemben. Ez is az egyik nagy parám...

2014. dec. 11. 22:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor ezt a részt szerinted se kell bonyolítani: újra sport, meg szerzel egy phuncist; manapság akár egy haverlány is lefekszik veled, ha mosolyogva kéred!
2014. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó, de közben továbbra is ott van egy csomó dolog... pl. félek, hogy amit tanulok, abból nem lehet majd megélni...
2014. dec. 12. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Figyu! Ne parázz rá ennyire az életre. Másfél éve jász pszichológushoz és semmi eredménye? Azért az durva, szerintem. Csak rajtad múlik, hogy lesz e változás vagy sem. Most ő lehet baromi jó dolgokat mond, vagy próbál rávezetni, de ha te semmin nem változtatsz, akkor mitől várod a változást? Nem is értem. Igen, nagyon nehéz az élet, a munka is főként protekció útján jön össze, vagy hatalmas mákkal. De nem szabad feladni, mindig új utakat kell keresni. Valaki évek óta keresi az utat, ez van, de ilyen felfogással persze hogy nehéz élni, neked kell változtatni. Csináld a sulidat, ne azon agyalj, mi lesz ha nem tudsz benne elhelyezkedni, mert lehet sikerül, de az is benne van, hogy nem. Menjél valamit sporolni, vagy edzeni, kösd le a figyelmed, ha van hobbid azzal szórakozz, vagy gépezz, vagy tudom is én, kösd le magad!
2014. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából az okozza most a gondot, hogy ki kéne mennem külföldre tanulni (van rá lehetőségem), és ott tanulhatnám azt, amit szeretek (amit itthon csinálok, azt nem szeretem), de már több mint egy éve halogatom és félek kimenni, mert attól tartok, hogy nem találnám a helyem. És rettegek attól, hogy lemondjak róla pusztán az itthon kényelméért és a megszokott dolgokhoz való ragaszkodásért, mert akkor egy nyápic lennék, aki gyávaságból olyasmivel foglalkozik, amit utál, holott csinálhatná azt, amiben kiteljesedne... a barátaim nem is értik, miért tanulom most azt, amit, mikor szemmel láthatóan kicsit sem érdekel... és ezért itthon nem is kezdtem el helyekre járni, nem igazán adom meg magamnak azt, hogy jól érezzem magam, mert úgy vagyok vele, hogy akkor csak jobban beágyazódom és akkor annál nehezebb lesz elszakadni... De ez már tényleg lassan az agyamra megy. És az a baj, hogy tudom, hogy most még ellehetek pár évet a szüleimnél, de előbb-utóbb kikerülök az életbe, ahol az számít, hogy mennyire értek valamihez és mennyire tudok vele elhelyezkedni. És ami engem érdekel, azt csak külföldön lehet olyan szinten tanulni, hogy azzal kezdhessek valamit...
2014. dec. 12. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor? Kezdj bele. majd megszokod az önnálóságot, örülj hogy van lehetőséged, sokan ha kapnának lehetőséget, kérdés nélkül elfogadnák, nem így elbaxni egy dolgot, de te tudod. Később meg még xarabbul fogod érezni magad, mert kihagytad és nem leszel mindig fiatal.
2014. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, de egyszerűen rettegek attól, hogy kimenjek. Már voltam kint és rosszul éreztem magam. Haza is jöttem. Elég nagyok az elvárásaim magam felé és hajlamos vagyok ráerőltetni dolgokat magamra. Nem akarom igazán, csak attól félek, hogy meg fogom bánni a jövőben, ha most nem hozom meg ezt az áldozatot...
2014. dec. 14. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!