Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató hosszú távú szedése...

Nyugtató hosszú távú szedése okozhat depressziót?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 21. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
benne van a tajekoztatojaban, hogy mellekhataskent fellephet depresszio, vagy felerositheti a mar meglevo tuneteket sajnos. konzultalj az orvossal, az a legbiztosabb
2015. ápr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen.


De ahogy 1. írta, igen, okozhat. Antidepresszánsok és nyugtatók mellékhatásai közt is szerepelni szokott, hogy depressziót, öngyilkossági hajlamot okozhatnak. Persze el van bagatelizálva, kis betűkkel írva, alacsony valószínűséggel hivatkoznak rá, az orvosok nem is említik.


Én sem említeném, ha a gyógyszerekből lenne pénzem, szerencsére nekem nincs ilyen érdekem :)

2015. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Benzo. Mondtam az orvosnak,hogy úgy érzem mintha a rivotril okozná a depis hangulatomat,de igazán meg sem hallotta. És írt egy antidepresszánst. Hmmm. Most akkor a függőségből eredő depit,antidepresszánssal akarja kezelni?
2015. ápr. 21. 10:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy okozhat, de 99,99%-ban más okozza, úgyhogy kezeljük helyén az arányokat.
2015. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Őt az az egyetem képezte ki, amit nem kizárt, hogy gyógyszeripari vállalatok pénzelnek.


Igen, elképzelhető, hogy felírja a termékeiket, mert azt mondták neki írja fel (tehát egész ügyes parancskövető, talán ha ásót adnának a kezébe és megmutatnák hogyan kell használni, az is menne neki :)

2015. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

na, itt van pontosan, 99,99%


Ez aztán magabiztosnak tűnik, akkor bizonyára igaz is!

2015. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen
2017. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rivotril az nem nyugató, én pl. azt nem tudom szedni mert lelkileg csak sokkal rosszabbul leszek tőle.

Rivotrilt epilepsziás rohamban. Meg zárt osztályon a dühöngő betegeknek szokták adni. De nem nyugtató.


Meg felírják olyan esetben amikor pszichotetápia kéne inkább, de azt nem adnak és pár év múlva az lesz a legnagyobb probléma, hogyan szokjon le a rivotrilról.

2017. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De nyugtatò.
2017. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!