Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus hogyan...

Egy pszichológus hogyan kutatja fel a kiváltó okokat, ha az illető nem emlékszik a múltjára? Bár úgy amúgy is, még ha emlékszik is, hogy zajlik ez a dolog?

Figyelt kérdés
2015. máj. 11. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem felkutatja az okokat, nem nyomozásként, hanem közös munkaként kell elképzelni. Nem lát az életedbe, nem érti azt jobban, mint te, hisz nem ő éli, viszont a külső szemlélő és tapasztalatai jogán képes egy átfogó képet kapni a működésedről.

Bizonyos terapeuták pl. álmokat elemeznek, ebből régen elfeledett emlékfoszlányok is előtörhetnek, vagy az elfojtás feloldásával spontán visszatérhetnek.

2015. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi :)

és hogy oldja fel az elfojtást?

2015. máj. 11. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor én jártam szakemberhez, akkor először kikérdezett a családi hátteremről, a gyerekkoromról, az életemről. Utána a következő alkalmakkor pedig beszélgettünk a mindennapi dolgokról, mik aggasztanak, milyen problémáim vannak, stb. Néha pedig különböző hipnózishoz hasonló dolgokat csinált velem (NLP-t például) és ott derültek ki dolgok.
2015. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2015. máj. 11. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Erre való a kor regresszió:

https://www.youtube.com/watch?v=RX-4HASvEYM

2015. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, ma tudtam csak megnézni a videót, de baromira érdekesnek találom. :D még soha nem hallottam róla, de tényleg hasznosnak tűnik. :) Kicsit jobban bele fogom ásni magamat a témába :)
2015. máj. 13. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!