Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találok nagyjából tudomány...

Hol találok nagyjából tudományos igényű leírásokat a pszichiátriai betegségről a neten?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy ne bulváros legyen, és ne amolyan konyhanyelvezetű (webbeteg, hazipatika, stb), hanem pl esetleg egyetemek pszich tanszékeinek honlapja, egyéb olyan helyek, amelyekre tudományos igényű írásban is lehet hivatkozni?


Elsősorban magyar érdekelne, de (másodlagosan) ha angol nyelvűt tudtok, annak is örülnék.


2015. máj. 14. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkeresheted, hogy melyik egyetemen oktatnak pszichológiát, pl azt Eltén, rámész az egyetemek pszich tanszékeinek honlapjára xd
2015. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dsm IV vagy V és Bno 10

mind a besorolásban segìt, de csak leìró jellegű, a gyakorlatban ez ennél bonyolultabb minthogy összerakod a tüneteket.

2015. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát nekem egy amolyan összefoglalóbb jellegű leírás kellene az egyes kórképekről. felőlem lehet DSM is meg BNO is, na de azoknál csak pl megtalálom a kritériumokat, besorolási szempontokat, de nekem valami leíróbb jellegű kellene. Nagyon leegyszerűsítve, a legjobban annak örülnék, ha találnék rendszerezve minden egyes BNO-s pszich diagnózisról egy 2 oldalas jellemzést.
2015. máj. 14. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont erre akartam kilyukadni.

Ez nem horoszkóp, nincsenek jellemzések, évekig tartó tanulással, saját tapasztalással születnek meg ezek a szakemberek fejében.

Ha ennyire érdekel a téma, keress szakkönyveket a témában- ott nem csak 2 oldal, hanem 200 is van.

2015. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jó hát ezen már túl vagyok. hogyne lennének 2 oldalas összefoglalások? anno akkor csak nekünk volt ilyen a tételekben? nem hiszem ... csak gondoltam, a mai világban már neten is elérhetők bizonyos források, de ezek szerint mégse.
2015. máj. 15. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
A tételek- amikre gondolsz sem 2 oldalasak, inkább 12, és mind könyvek összefoglalásából születtek. Nem tudom te hol tanultál pszichológiát, de viszonylag kevesen használnak netes forrást... max ha kutatás keresnek.
2015. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, és pont ez a gondom, ugyanis max 2 oldalban kell az egyes kórképeket összefoglalnom. abban igazad van, hogy magyar forrás szinte semmi, de nekem tökéletes az angol nyelvű is ... tehát ha ilyet tudsz, azt is megköszönöm. sőt! a magyar könyvek színvonaláról ugye ne beszéljünk, ezek szerint ismered őket, tehát jobban is örülnék külföldi -neten elérhető- szakirodalomnak.
2015. máj. 15. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!