Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelentenek az alábbiak?...

Mit jelentenek az alábbiak? (Több lent)

Figyelt kérdés

2 napja jött ki a húgom a pszichiátriáról és a zárójelentésén az alábbiak voltak:

-generalizált szorongás

-pánikbetegség

-szociális fóbia(ezt értem)

-egyéb kevert magatartás és emocionális zavar

-collapsus(nem vagyok biztosa helyesírásában)



Ezek súlyosak,vagy milyen betegségek?Illetve tudnának néhány dolgot írni róluk?


Előre is köszönöm!



2015. máj. 17. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Generalizált szorongás: legalább 6 hónapon át fennálló szorongás.

Pánikbetegség: a központi idegrendszer által kiváltott, fizikai tünetekkel járó, rendszeresen megjelenő, fizikai tüneteket okozó rosszullét.

Collapsus: ájulás.

Ezek együtt elég komoly pszichés problémákat jeleznek, ami pszichiáter általi gyógyszeres és terápiás kezelést igényel.

2015. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jövőhéten megy először viselkedésterápiára és most gyógyszert szed.

Ez mennyi ideig tart míg kigyógyul belőle?

2015. máj. 17. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Úh, szegény! Hány éves ha szabad kérdeznem?
2015. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
16 éves.Mitől szegény?Nagyon nem jók ezek??Aggódok miatta :(
2015. máj. 17. 15:29
 5/11 anonim válasza:
Tudod miért jó neki? Mert ilyen bátyja van. Az én bátyámat nem érdeklem. Észre sem veszi, hogy problémáim vannak, nem hogy foglalkozzon velem. Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2015. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért szegény, mert ezek nagyon rossz dolgok, a szorongás a pánikbetegség, az örökös rosszullét, vagy az attól való félelem. Ájulás, vagy az annak az érzése, vagy attól való félelem, ha ebből egyet sem éltél még meg akkor szerencsés vagy.
2015. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 6-os hozzászólóval. Mégy annyival egészíteném ki,hogy a gyógyszeres kezelést csak nagyon rövid ideig lehet alkalmazni,mert igen hamar kialakul a "gyógy"szer függőség. Alternatív megoldások is segíthetnek,de nagyon fontos amit ki is emelnék a család.
2015. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egy pár barát jönne neki most a legjobban
2015. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itthon gondok vannak és hát,ha a szüleink balhéznak akkor én legalább a húgomnak próbálok segíteni,csak nem tudom,hogy hogyan tudnék..

Hát én csak az ájuláson mentem keresztül a többin nem.

És én hogyan tudnék segítei neki?

Asszem egy legjobb barátnője van és ennyi..

2015. máj. 19. 19:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ha ez az egész otthoni légkör kikezdte már az idegeit akkor nem tudom hogy sokat tudsz rajta segíteni, megnyugtatni, olyankor rajta maximum egy sanax, vagy valami nyugtató segítene, amitől átaludná a szüleitek idiótaságát.
2015. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!