Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet, hogy pár éve...

Mitől lehet, hogy pár éve olyan nyomott, lassú a gondolkodásom?

Figyelt kérdés
Sokszor vagyok "tompább", nehezebben jutnak eszembe a dolgok, közérzetem rosszabb, néha a fejem is fáj. Régebben sokkal "élesebbeb" érzékeltem mindent, gyorsabban gondolkodtam, szinte azonnal megértettem komplex dolgokat.. Próbáltam változtatni a táplálkozáson, többet mozgok és iszom, de sajnos még semmit nem javult. Mit lehet ez ellen tenni? 28F

2015. máj. 18. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A folyadék az jó gondolat, hisz azzal visz az emésztésbe oxigént. A táplálkozásban viszont az kevésbé fontos hogy mit eszel. Az fontosabb, hogy hogyan eszed? A táplálék péppé rágása, hogy minél több nyállal keveredjen. A nyálban oldott levegő oxigénje mennél jobban bele van dolgozva, annál tökéletesebb az emésztés.

De mindez mellett a tüdőt is tágítani kéne légzőgyakorlatokkal, hogy az agy is némi plusz oxigénhez jusson.

Érdemes még vért adni. A felfrissült vér több oxigént képes szállítani az agyba is

2015. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Nagyon jó tippek!

Légzésgyakorlatra már én is gondoltam (feltételeztem, hogy az agy nem kap annyi oxigént mint korábban és visszaszabályozza magát, ezért elkezdtem futni, de csak minimálisan javult a helyzet). Ha van még ötleteitek, jöhetnek!

2015. máj. 18. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:
A sport az izmokban használja el az oxigént. Tehát ha stresszes állapotba kerülsz lehet akár károsabb is mint hasznosabb
2015. máj. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!