Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió mennyire ronja a...

A depresszió mennyire ronja a memóriát? Illetve a leromlott memória akaraterővel visszaszerezhető?

Figyelt kérdés

a depresszió mennyire rontja a memóriát és a tanulási késségeket? úgy döntöttem kilábalok belőle, viszont az h olyan tompa vagyok agyilag mint a 8 hetes hullaszagú zombi, ez megrémít egy picit.. így aztán csövörből-vödörbe helyzet alakult ki! a mély depresszió mentális státusza érdekel (mennyivel lassabb a gondokodásmód, mennyivel gyengébb a memória, mennyire gyengül a koncentráció, stb)

elsősorban azok írására vagyok kíváncsiak akik gyógyszerrel vagy nélküle kilábaltak belőle és MÁR NEM SZEDNEK gyógyszert sem! hasonlítási alapra van szükségem...



#memória #depresszió #mentális státusz #lassú gondolkozás
2014. szept. 21. 04:33
 1/3 A kérdező kommentje:
tanácsokat is fogadok
2014. szept. 21. 06:44
 2/3 homo ludensz ***** válasza:
Az igazán mély depresszió azért rontja a memóriát mert csak magaddal vagy elfoglalva és ez teljesen lefoglal gondolkodás szintjén. Ha romlik az állapotod akkor már ezen sem töprengsz mert sem a külvilág sem a saját belső világod sem érdekel. Ekkora már oly magas és áthatolhatatlan falat raktál magad köré mint egy kút s ott üldögélsz az alján és ha még siratod magad akkor egy pókfonálnyi szállal kötődsz a külvilághoz. Tudomására hozod a nyomorult állapotodat hátha felfigyelnek rád. Mint most te hogy ide írtad a kérdésedet.
2014. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
héhé! nem azért írtam ki h felfigyeljenek rám, ennél azért inteligensebbnek tartom magam.. illetve már kilábaló fázisban vagyok... csak szimpla információért jöttem ide, hátha tájékozódom egy picit! sokat segít ha pontosan tudom mi hogy van! szóval akkor a memória is helyreállhat, az a lényeg!
2014. szept. 21. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!