Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan titkoljam el, hogy...

Hogyan titkoljam el, hogy borderlineos vagyok?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 02:59
 1/7 B.I.G ***** válasza:
100%
ha tényleg az vagy és tudod is hogy mi az a kkor te már gyógyulsz és azt si tudod jól hogy azt nem lehet eltitkolni.
2015. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az milyen lenne, ha inkább a gyógyuláson gondolkodnál?
2015. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

terápián vagyok, szeretném magamhoz viszonyítva elképzelni milyen egy egészséges állapot. (ilyesmire számítottam pl: úgy tudod eltitkolni, hogy nem mutogatod a sebeidet. azért hoztam ezt példénak, mert a falcolásról tudom, hogy nem egészséges de biztos van még sokminden amit helyre kell hoznom, ötleteket is várok)


tudom, hogy furcsán közelítem meg a dolgot de én így látom át legjobban a helyzetemet. nem számít, ha nem specifikusak a válaszok, ennek ellenére építő jellegűek lehetnek ezért nagyon megköszönném, ha lenne aki válaszol a kérdésemre.

2015. máj. 19. 14:01
 4/7 B.I.G ***** válasza:
0%
Édekes hogy a fr/ancba lehetsz te borderlineos én ismertem ilyet meg látok sokat nem mint nap au tcán ak ebben a betegsében szeved nagy rész idióta is de te a tudsz foglamazni ismered a szavakat vagy szókincsed és használod is.A fizikai tüneteken kívűl nállad miben nyílvánulki a betegsé a legjobb a farcolást azrtad és mi az mi mé erre utal nállad szerinted?Mert én szertem te csak beseméled ezt magadnak hogy ez a bjod.Sokkal értelmesebb vgy annál mint hogy ilyen betegsé rabúl tudjon ejteni.
2015. máj. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát talán az egyik legfeltűnőbb a borderline-nál a kapcsolatok kezelése.

Pl. általában nem szoktak azon az emberek kiakadni, ha valaki idő előtt otthagyja őket, vagy éppen nincs ideje beszélni velük. Nem szokták elutasításként értelmezni, sem megsértődni, ha nem válaszol nekik valaki azonnal (pl. facebookon ha be van jelölve, ha láttam), vagy ha nem hívják meg valahova, az szar...l tud esni, de emiatt nem szakít meg kapcsolatokat.

Nem kezd el valakit egyik-hétről a másikra utálni, és nem szakítja meg a kapcsolatait, illetve nem ajnározza a meglévőket (amellett, hogy néha jól besértődik rájuk).

Nekem ezek legfeltűnőbbek, de egy folyamatos szorongás is kitűnhet pl. szociális helyzetekben.

2015. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

B.I.G, nagyon jólesett amit írtál :) amikor megkaptam a borderline diagnózist, akkor nem akartam elfogadni és ellenőriztettem még 2 pszichiéterrel, aki megerősítette. sajnos bebeszélésről szó sem lehet. az elutasítás azért volt bennem, mert a köztdatban teljesen más kép él a borderlineosokról. a tini nyavaslygással párosítják (holott 18 éves kor alatt nem is lehet ilyen diagnózist kapni)

azóta a pszichológusom is elmagyarázta, hogy egyrészt a kapcsolataimmal volt baj (amit az utánad kommentelő is említette) amíg anyámmal éltem nagyon abszurd kötelék volt közöttünk. és a betegség kialakulásának körülményei is stimmelnek: gyerekkoromban "megerőszakoltak", bántalmaztak a testvéremnek szellemi betegsége. :c emiatt nincs megfelelő önképem, önismeretem, nem tudom hogyan mutassam meg mit érzek. rettegek az emberektől.


remélem nem voltam túl uncsi. :$ konkrét tünetet sajnos nem tudok mondani, mert nem látom magamat kívülről ezért is írtam ki a kérdést, hogy aki ismer bpd-st mi az a tapasztalata ami a legjobban megviselte vele kapcsolatban, amiről azt kívánja bárcsak ne lenne. de úgy gondoltam ilyesmit nehezebb megfogalmazni ráadásul hasonló kérdések vannak is kiírva. minél egyszerűbben szeretném kezelni a dolgot. :)


húú de hosszú lett - . -" bocsánat! :c

2015. máj. 20. 14:46
 7/7 A kérdező kommentje:
*a testvéremnek szellemi betegsége is lett. (ez lemeradt)
2015. máj. 20. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!