Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy borderlineos beleszerethet...

Egy borderlineos beleszerethet a betegségébe?

Figyelt kérdés

egy éven át biztos voltam abban, hogy helytelenül állapították meg nálam a bpdt-t. az a kép élt a fejemben erről, amit a köztudat is tanusít: "ez a tinik közt népszerű nyafogás".

az utóbbi hetekben tudatosabban utánajártam a szindrómának és a pszichológusommal is sikerült őszintén beszélnem a betegség rám vonatkozó típusáról. nyilvánvaló lett számomra, hogy a diagnózisom helyes és azóta a napjaim a borderline körül forognak. imádatot és hódolatot érzek iránta, mert úgy tűnik, mintha a bpd legyőzött volna, felettem állna, irányítana, mint egy kedves édesanya vagy édesapa. ez is a bpd része lehet (megint egy abszurd kötődési kapcsolat) vagy ez már nárcizmus?

illetve "betegségimádat" létezik?

el fog múlni 2 hét alatt? akkor találkozom újra a terapeutámmal és nem örülne a dolognak.



2015. máj. 21. 09:21
 1/5 anonim válasza:
Pontosan minek nem örülne?
2015. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
amikor több mint fél éve "bemutatkoztam" a pszichológusomnak, elég rezignált voltam utána pedig a gyógyszeres kezelés is mélyített az ürességérzés fenntartásában. több, mint visszalépés lenne a szemében, ha ilyen állapotban látna :S
2015. máj. 21. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell a terapeutádnak megfelelni, ő nem egy olyan kapcsolat...

Egyébként igen, alapvetően van aki kapaszkodik a betegségébe, egyfajta "ez azért van mert borderline vagyok" attitűd is lehet rá jellemző, csak itt lemondó hangsúly helyett egy diadalmasat képzelj oda.

Általában a saját nézőpont jellemző, annyi energia elmegy a saját lelki életére, hogy nem marad másokéra. Ez ilyen szempontból (önszeretet helyett saját magaddal való foglalkozás) hasonlíthat egy nárcizmusra, de inkább egy kisgyerek nárcizmusa, aki csak saját magát ismeri, és maga körül forognak a gondolatai.

Minden felismerés fontos, így biztatlak, hogy csak mondd el szépen a terapeutádnak, és beszéljétek át együtt. Ha valaki nem ítél majd el, az ő.

2015. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszodat. meg fogom beszélni a pszichológusommal. remélem nem kapok még egy olyan diagnózist, amin egy újabb évig rágódhatok.


a pszichológusom véleményétől nem tartok (nem nagyon lenne miről beszélgetnünk, ha emberként tekintenék rá) attól félek, ha úgy látja romlik az állapotom kötelezően be kell feküdnöm pszichiátriára. eddig nem volt még olyan orvosom, aki ne javasolta volna az ilyen jellegű kezelést, amit viszont elképzelhetetlennek tartok.

2015. máj. 21. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából mindig van más lehetőség, intenzív terápia is létezik. Egyébként amúgy is csak javasol, nem kötelezhet semmire.
2015. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!