Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az autista egyének képesek...

Az autista egyének képesek szaporodni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 27. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem igen!! Sok autistát ismerek akinek gyerekei, házastársa van. Ez egy olyan betegség ami nem befolyásolja nemi működést.
2015. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt konkrétan válaszolnék, szeretnék írni 2 dolgot.

1. Az autizmus nem betegség. Ez egy veleszületett állapot, aminek következményeképpen másképpen működik az agy, másképpen viselkedik az ember. Nem szeretem, amikor betegségként emlegetik. Van, akinek A a vércsoportja, van aki balkezes és van aki autista. Ez van.


2. A kérdés megfogalmazása alapján arra merek következtetni, hogy nem igazán vagy otthon a témában. Az általad kifejezett módon egyesek pejoratívnak értelmezhetik az ,,autista egyének" kifejezést, mintha ezzel alacsonyabb rendűnek állítanád be őket, függetlenül attól, hogy a valóságban így gondolod vagy sem.


Válasz: Mivel az autizmus az idegrendszer fejlődését érintő dolog, ebből következik, hogy a test más funkcióival, lásd evés, ivás, kiválasztás, szaporodás, nincs szervi probléma. Az autisták teljes mértékben képesek gyereknemzésre, a gyerek megszülésére, tehát a tulajdonképpeni szaporodásra. Az, hogy a gyerek további gondozásához mennyire tudnak illetve akarnak hozzájárulni, már nagyon egyén- és állapotfüggő. Van, aki szereti a gyerekeket de annyira súlyos eset, hogy nem lehet rábízni és van, aki teljes mértékben képes lenne ellátni egy gyereket, csak éppen nem szereti őket. Ugyanúgy, mint a nem autistáknál.


Üdv, egy autista.

2015. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Az autizmus egy spektrum, amelyen az önellátásra, önálló életre képes súlyos esetektől kezdve a magasan funkcionáló zsenikig nagyon sokféle állapot megtalálható.

Ahogy az előttem szóló is írta: nem betegség, hanem az egész személyiséget meghatározó ún. pervazív zavar.


Természetesen "szaporodásra" - bár ezt inkább állatok esetében szokás használni - az autizmusban érintettek is képesek. A spektrum magasabb szegmensében található autizmussal élők pedig teljes családi életet tudnak élni.


Ajánlom figyelmedbe Ruzsa Z. Imre matematikus, akadémikus önvallomását, aki a témában ezt mondja:

"Nem szeretem az "autizmussal élő" kifejezést. Én a feleségemmel élek, nem az autizmussal. Az autizmus adott, egy tulajdonság, de nem azzal él az ember. "

[link]

2015. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Ne haragudjatok, nem akartam senkit megbántani és valóban nagyon keveset tudok erről az állapotról. A kérdés azért vetődött fel, mert van egy ilyen távoli rokonom és elgondolkoztam ezen. Köszönöm a kommenteket, sokat tanultam TŐLETEK. :)
2015. máj. 28. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, ha érdekel a téma, vannak jó honlapok, ahol hiteles információkat tudhatsz meg és arról is olvashatsz, hogy hogy tudsz helyesen hozzáállni, közeledni az ilyen emberekhez.

Én sem bántó célzattal írtam, hogy pejoratív az, ha így kérdezel de vannak, akiket ezzel a megfogalmazással meg lehet bántani. Főleg szülőket, akiknek kisebb auti gyereke van. De egy olyan dologról, amit nem igazán ismersz, kérdezni is nehezebben tudsz. Tőlem sem mertek eleinte kérdezgetni ezzel kapcsolatos dolgokat, de miután látták, hogy nem eszem embert, azóta kérdeznek. Inkább, minthogy összeszedjenek mindenféle találgatást nem hiteles forrásokból.


Itt nézelődj, ha érdekel:

[link]

[link]

2015. máj. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyancsak hasznos autista, Asperger-szindrómás személyek önéletrajzainak, blogjainak olvasása. Sőt, ezek a leghasznosabbak, mivel első kézből adnak információt. Szerencsére már magyarul is vannak ilyenek, rengeteget lehet informálódni, tanulni belőlük.
2015. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mlklos válasza:
En is Aspis vagyok ,nos es van egy fiam szinten autista.
2015. máj. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!