Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt tudom itthon magamnak...

Ezt tudom itthon magamnak kezelni? Gyógyszert szedni nem szeretnék. Egyáltalán betegség ez?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Már egész kicsi koromtól halálfélelmem van. 9-10 éves lehettem, mikor olvastam a Kincskereső kisködmönt, és emlékszem, utána hetekig attól rettegtem, hogy torokgyíkom lesz és meghalok, hiába magyarázta el anyukám és egy csomó ismerőse, hogy abba ma már nem szokás belehalni, mert van ellene oltás.

15 éves koromban meghalt az egyik osztálytársam, aki szívbeteg volt, utána attól féltem sokáig, hogy szívrohamom lesz és úgy halok meg.

Volt olyan is, hogy találtam a mellemben egy zsírcsomót és rögtön rohantam a dokihoz, hogy biztos mellrák. Meg utána egyik ismerősömről kiderült, hogy leukémiás, én hülye meg utánanéztem, mi is az, és utána sokáig fájt a kezem-lábam, gondolom pszichésen, és attól féltem, hogy az van nekem is. Aztán ilyen általános dolgok, hogy pl. nem merek gombát enni, főleg piacit, mert félek, hogy valaki elnézte az erdőben és mérges gombát szedett le. Mondjuk a gomba ízét se szeretem, úgyhogy ez annyira nem gond, de lehet, hogy azt is pszichés alapon. Vagy kirándulás után néha eszembe jut, hogy mi van, ha volt bennem kullancs, csak már kiesett, és elkezdem magamon érezni a Lyme-kór tüneteit.

A szüleim igazából ezzel sose törődtek nagyon, mindig hagyták, hogy elmenjek orvoshoz, de ennyi, úgyhogy azt hittem, hogy ez normális, amit csinálok.

Már egyetemista voltam, mikor pánikrohamaim kezdtek lenni, és az emésztésemmel is kezdtek problémák lenni, haspuffadás, gyomorégés. Jártam minden évben egyszer vérvizsgálatra, ekg-re, még hasi ultrahangra és gyomortükrözésre is beutaltak egyszer, sose volt semmi szervi bajom. Természetes stresszoldókat használtam/használok, gyógyteák, gyógynövényes gyógyszer, jóga stb.

Az utóbbi 2-3 évben már nem járkáltam orvoshoz, de most pár hónapja megint kezdett előjönni ez az egész. Decemberben találtam az egyik fogam mellett valami fehéret, és rákerestem neten, és megláttam, hogy szájrák lehet. Fogorvos megnyugtatott, hogy nem az. Utána hónapokig nem volt ilyen, de most meg az alhasam fáj már vagy egy hete, erre is találtam ilyen rákot meg olyan rákot, még el se mertem menni orvoshoz, a józan eszemmel tudom, hogy úgyse találna semmi súlyosat, de közben meg félek, hogy mi van, ha mégis.

Tudom, hogy ez hipochondria, amit csinálok, de hogy lehetne leszoknom róla? Pszichológushoz járni nem igazán szeretnék, pszichiáterhez menni és gyógyszert szedni meg főleg nem. Valahogy önerőből meg lehet szabadulni tőle? Vagy már annyira belém rögzült gyerekkorom óta, hogy csak szakember segíthet?


2015. jún. 5. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyedül nem fogod tudni "feldolgozni". Mindenkèpp pszichológus segítségét ajánlom, nem tudom, miért nem akarsz elmenni.
2015. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Főként azért, mert külföldön élek, és igaz, hogy folyékonyan beszélem az itteni nyelvet, de nem szívesen fordulnék pszichológushoz, nem biztos, hogy annyira jól ki tudnám magam fejezni ilyen témában.
2015. jún. 5. 13:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak szakember segíthet , de segíthet ! Súlyos hipochondria, az egészséggel kapcsolatos szorongás. Egyesek attól félnek, hogy elkapnak valamilyen kórt: ez a betegség-szorongás. Mások pedig bizonyosak abban, hogy már meg is betegedtek: ekkor betegség-meggyőződésről van szó . Menj orvoshoz mielőbb ,mert ez az állapot nem áll meg a jelenlegi stádiumban , lehet , hogy később egy poharat , vagy a buszon a kapaszkodót is csak fertőtlenített cérnakesztyűben mersz megfogni , a gyermekednek is csak szájmaszkon keresztül mersz puszit adni. Helyedben éppenhogy elmennék az orvoshoz OTT , hisz' lehet , hogy jobb orvost találsz , de ami bizonyos , hogy részint el tudod mondani , mik a "félelmeid", tüneteid , részint azonnal beazonosítja a doki. "Nemzetköziek" a tünetek , és az orvosi latinban , a terminus technicus területén is "elboldogulnak" az orvosok világszerte. Nagyon - nagyon fontos , hogy mielőbb orvoshoz fordulj , ne halogasd!
2015. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!