Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kamaszok! Vannak köztetek...

Kamaszok! Vannak köztetek depressziós? Ha igen, akkor szerinted miért alakult ki?

Figyelt kérdés

2015. máj. 22. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
A jóléttől :D
2015. máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A depresszió kortól majdnem független. Jóléttől szintén.


Nekem húszas éveim elején volt, rossz gondolatminták, túlzott bűntudat, önostorozás okozta. Ennek semmi köze nem volt a kamasz korhoz, 40 évesen is lehet valaki depressziós, ha az életmódja vagy a gondolatai erre hajlamosítják. És elkerülhető, ha valaki tesz ellene.

2015. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ennek sok tényezője van, pl. ismerek olyat hogy sok generáción át depressziósak a családtagok és kb mindenkinek ugyanolyan korban jöttek elő a tünetek,

meg van olyan, hogy valaki nagyon vidám, optimista, de hirtelen olyan események vannak az életében (elhagyja a párja, közben állandóan túlórázik de még így is kirúgással fenyegeti a főnöke, mint ahogy másokat is stb.) hogy elkerülhetetlen a depresszió és az alvászavar

és van olyan, hogy valaki nem tudja megfelelően feldolgozni a problémákat, még akkor sem, ha azok nem súlyosak. meg prpblémakereső magatartást folytat.

és hajlamosít a depresszióra a szülés utáni állapot is (nagyon várja a gyereket, de amikor megszüli, hirtelen rossz lesz a hangulata és kezelni kell)

stb.

összetett probléma

2015. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nekem valószínűleg attól alakult ki hogy volt egy nagyon fontos személy az életemben akitől nemtudtam elbúcsúzni. Egyszerűen elváltak az útjaink. Semmi szerelem nem volt a dologban, inkább olyan lelkitárs szerű múltunk volt. Azóta mindenkiben őt keresem sajnos. Nem is az fáj hogy nem lehet velem, csak az hogy nem tudtam elbúcsúzni tőle. Ha megváltoztathatnám a múltat akkor biztosan jól elbúcsúznék tőle, és élnék tovább boldogan. Viszont örülök hogy ilyet is megtapasztaltam. Tudom, hogy valahogy túl kell lépnem rajta szépen lassan, remélem sikerülni fog :)
2015. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
magány,egyedül lét,megnem értés
2015. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt komoly depresszióm amikor 9.osztályba kerültem. Akkor költözött külföldre a barátnőm, az új iskolában teljesen idegen volt mindenki, elvesztettem a korábbi barátaimat és teljesen magányos lettem hirtelen.

Mostanában is piszkálgat a depresszió de megtanultam legyozni. Most azért alakult ki a csaladunkat folyamatos pech hullám támadja és Pénzügyi helyzetünk nagyon leromlott, az egyetemet nem tudtam elvegezni stb.. Szeremcsére egyszer már atestem rajta és tudom kontrollálni és nem hagyom hogy egyszerre törjön ki rajtam. Ha te is ebben szenvedsz próbálj találni valami elfoglaltságot amit nagyon szeretsz. Nekem a depresszió ellenszere a sport. A fegyencedzes, konditerem, futás, bicikli és a lényeg hogy ebben is keress egy társat. Úgy sokkal jobb az egész. Sok sikert

2015. máj. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én voltam. Fogalmam nincs, h mitől de csak jött és ment- Kb- 3 hónap volt.

Senkivel sem beszéltem, úgy éreztem, h nem érdemlek meg semmit és semilyen emberi megközelítést nem fogadtam.

Aztán elmúlt. Ez serintem a korral jár. 15f

2015. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem jár a korral, én pl. nem voltam depressziós. Vannak erős jellemek, meg gyenge jellemek. A gyengék depiznek, meg rinyálnak.
2015. jún. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Elhagyott a szerelmem és egyben lelki társam (azt hittem, hogy vele lehet valami többi is, mert eddig egyetlen egyszer nem éreztem, hogy szeretnének engem és szerelmesek lennének belém), külföldre ment a kedvenc tanárom, meghalt nagyapám, értelme nincs az életnek így... 19/f
2015. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mert az életem szar...
2015. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!