Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Yarocen 15 mg gyógyszerről...

Yarocen 15 mg gyógyszerről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem kérek véleményeket a gyógyszer-ellenességről, kizárólag tapasztalatokat várok, első sorban a nagyon gyakori mellékhatások között szerepel az étvágynövekedés és súlygyarapodás.

Ezt mennyire tapasztaltátok? És hogyan lehet esetlegesen kikerülni?



2015. jún. 8. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

a yarocenben mirtazapin van ha jól tudom. Súlyos aluszékonyságot tud okozni nálam azt okozott amikor szedtem nagyon régen. Igen híztam is és a szám szinte mindig száraz volt. Székrekedés és szédülés volt jellemző rám ettőla gyógyszertől. Körülbelül két-három hét alatt elmúltak a mellékhatások de stabilan híztam mint egy malac és sajnos folyamatosan aludnom kellett.


A mellékhatások miatt le kellett tennem váltottunk pszichiáteremmel cymbaltara :) Hát kicsit pörgősebb vagyok tőle de legalább nem szorongok

2015. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én nem szedtem sokáig, mert folyton nagyon elálmosodtam tőle, és elegem lett belőle, így nem tudom, hogy ha tovább szedtem volna híztam volna-e (bár nem tudom, van-e összefüggés, többször rámjött az éhség, erre emlékszem)
2015. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Te meddig szedted?
2015. jún. 8. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kicsit több mint egy hónapja válthattam erre és semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam, csak volt egy időszak amikor sokszor fájt a fejem de az nem tudom ennek köszönhetően. Viszont magát a tablettát nem nagyon szeretem, nekem nem jön be ez a szájban oldódás, jobb szeretem gyorsan lenyelni a gyógyszert és túl lenni rajta. De nekem kicsit azért is írta fel a doki, mert reménykedik hogy ezáltal növekszik majd az étvágyam. Rám férne, sokszor küzdök evési problémákkal.
2015. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, kicsit több, mint egy hónapig
2015. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Én még csak 4 napja szedem, de elég fura. Kifejtem. Erősen érzékeny lettem, szinte halálra rémülök egy egy hirtelen zajtól, ha nézek, vagy hallok valami sztorit, ami érzelmes, rögtön sírnom kell, naponta többször is, szóval tényleg jelentéktelen sztorikra gondolj. Időnként pedig düh kitörések. Pedig ezek miatt a szélsőséges érzelmek miatt kezdtem el szedni, de most úgy érzem ez rosszabb lett. Valamint rosszullétek is kezdtek jelentkezni, ami eléggé kellemetlen és felettébb aggaszt. Viszont hozzá tenném, hogy nekem Tiager (1/4) nevű gyógyszert is felírt a doki. Tehát nem tudom biztosan melyiknek a mellékhatásai ezek.
2021. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, amiket leírtál, az sok antidepresszáns kezdeti mellékhatása.

Nekem is volt ilyen, bár màr nem tudom, melyikektől.


Én végül Quetiapine-t szedtem, aminek nem volt mellékhatása, de még az az év decemberében kiderült, hogy terhes vagyok, így le kellett tenni.

2021. febr. 9. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!