Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék az osztálytársamé...

Mit tehetnék az osztálytársamért? Nagyon féltem!

Figyelt kérdés

13 éves, lány erősen dohányzik, van amikor totál be van szívva (füves cigi)vagy másnaposan jön iskolába. Egyébként rendes, jóban is vagyok vele, csak van amikor feladja az életét és ilyeneket csinál. Vannak idősebb rokonai akik ezt csinálják és az ő élete nem egyszerű. Mondom neki hogy ez káros de nem hallgat rám. Mondjuk igazándiból még rám hallgat a legjobban, a szülei nem figyelnek rá, más barátja meg nincs csak én. Ezért is érzem magam felelősnek érte.

Szerintetek mit csinálhatnék? Sulipszichológus nincs. Ez csak nekem tűnt fel, mert ő egy nem olyan jó tanuló, átlagos lány egy elég nagy létszámú osztályban. Az oszályfőnökünk egy totál rendes nő, szerintem foglalkozna a dologgal. Mondjam el neki? Csak az a baj hogy ez a lány akkor lehet hogy már bennem se bízna... Megyek sok nyári táborba az osztállyal. Arra gondoltam hogy ott figyelném és ott szólnék az ofőnek. Mi a véleményetek?

13/L

Előre is köszi a válaszokat! :)



2015. jún. 10. 19:05
 1/7 anonim válasza:

Hasonlo a helyzett itt is, nekem is van egy lany oszttarsam aki cigizik es feltem. Csak en sajna nem tudok ra hatni, megigerte mar h nem cigizik, de abbol se lett semmi.

Szerintem, ha szolnal barkinek is, nem sokat ersz vele, mert csak megharagszik. Rajon majd magatol. Ha ez az eletcelja, hogy elete vegeig ezt a szart szivja, akkor csinalja. Nekem sincs mar tul sok otletem, mar csak annyi, hogy enis elszivok egy par szal cigit, es rajon. Ha nem akkor meg ez van: /

14/L

2015. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg szólj az ofőnek! Ő tovább tud lépni. A barátnőd magától nem fog leszokni, el sem hiszi, hogy beteg és a szüleitől sem kap segítséget. Mindegy, hogy megharagszik rád, vagy nem, hosszútávon ha sikerül leszoknia a lehető legjobbat teszed vele!
2015. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Az osztalyfonok mit tud vele csinalni? Max szol a szuleinek, hogy figyeljenek a gyerekre, mast nem tud tenni. De ha szulei nem foglalkoznak a gyerekkel igy is ugy is mindegy.. vagy max rlmondja amit mas is, hogy draga, egeszsegtelen stb stb.. Vagy leteszi magatol es hallgat rad, vagy nem. Beszelj vele allj melle, miert csinalja.. vagy ha ideges vegyen stresszlabdat v nem tudok, de meg a hamis cigi is jobb megoldas. Megkerdezheten honnet szerzi a cigit?

Elso voltam. Ha gondolod irj, beszelunk.

2015. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az ofő szólhat gyerekvédelmisnek!
2015. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az tenyleg jo otlet kedves utolso.. Ha a bnojere nem hallgat ofore se fog, kenyszeriteni meg nem lehet, h szokjon le. Eso voltam.
2015. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Elso*
2015. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hívd fel a KÉK-VONALAT ( 116-111 , ingyenes). Szakemberek veszik fel (pszichológus, pszichiáter, mentálhigénés, stb.), el tudnak igazítani, mi lenne a legjobb lehetőség.

A helyileg illetékes gyermekjóléti szolgálat is hasonlóképpen tud segítséget nyújtani.

2015. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!