Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítene, hogyan...

Valaki segítene, hogyan tudnám megkülönböztetni a bipoláris zavart a figyelem zavartól (hiperaktivitással együtt, aka adhd)?

Figyelt kérdés

Az egyik orvos adhd-t mond, a másik már bipolárt, az egyik meg se hallgat, a másik meg milliomosnak hisz...


Valamelyik tutira van. Ha létezik ilyen mind2 is lehetséges. Hogy tudnám kideríteni orvos nélkül? Az ingyenesen elkönyveltek bipolárnak 2perc alatt, a nem ingyenest meg nem bírtam fizetni, mert mire tesztekig jutottunk volna, legatyásodtam már totálba... Ez így nem jó. De tudni akarom mi bajom van!!! Mik a lényeges különbségek?


2015. jún. 16. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha bipoláris vagy azt vagy te, vagy a környezeted észre kell hogy vegye. Annál a felfokozott aktivitás és a depressziós időszakok váltakoznak, egy-egy időszak több hétig tart. Ezt elég nehéz nem észrevenni. De abból amit leírtál, vagyis hogy az orvosok nem nagyon foglalkoztak veled, az is lehet hogy egy harmadik betegséged van, nem ezek.
2015. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak?
2015. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Gondolom, az aki meg se hallgat, az az oep-finanszírozott ellátást nyújtja.

Én bipoláris vagyok, meg szerintem adhd-s is, de a kezelőorvosom nem akar serkentőt adni, mert fél, hogy a hangulatom átcsap mániába.

Létezik ún. komorbiditás, amikor mindkettő tünetei előfordulnak. Az adhd-t egyébként ingyenesen is kezelik a Balassa utcában.

2015. okt. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!