Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek bipoláris zavara van,...

Akinek bipoláris zavara van, milyen gyakran változik a hangulatotok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Változó, van, hogy egy percen belül háromszor is. De olyan is volt, amikor 2-3 napig kitartott egy "széria".
2015. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Neked ez hogy derült ki? Úgy értem, hogy hány éves voltál és mik voltak a tünetek először?

Nekem egy napon belül többször változik. De van, hogy napokig jól vagyok. Aztán megint lent.

Úgy hallottam, amikor a hangulat ilyen gyorsan változik az a ciklotimia.

2015. jún. 15. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy lehet Ultradián ciklus, amikor egy napon belül többször is változnak a fázisok, én már sajnos itt tartok, mivel nem kezeltetem. Nekem amúgy 18-19 évesen kezdődött kb (most 24/F vagyok). Akkor voltam középsuli 4.-es. Az volt emlékeim szerint a legelső tünet, amikor kaptam egy egyest matekból, és tök vígan majdnem dudorászva jöttem haza suliból. Ott éreztem életemben először olyat, hogy most nem kéne örülnöm, mégis valamiért jó a kedvem, mivel normális esetben mindig le voltam lankadva ha ilyesmi történik. Onnantól kezdve egyre rendszeresebbé vált. De lényegében akkor volt egy hosszabb boldog fázisom, szinte természetfölötti erő lett rajtam úrrá. Míg az első 3 évemet mindig 3,50-es átlaggal fejeztem, addig az utolsó évet 4,38-al, az érettségi munkám is jól sikerült minimális megerőltetéssel, a fene gondolta volna hogy megjön a "kedvem" tanulni??? Középsuli után 2 évig még ilyen lázban éltem, volt rengeteg ambícióm, önszorgalomból képeztem magam tovább ami az informatikát illeti (többnyire programozás részemről), emellett nagyon nagy kreativitás lett rajtam úrrá, mindig volt valami eszement ötlet a fejemben, volt jövőképem. Aztán csak egyre rosszabb és rosszabb lett. Most ott tartok, hogy napi szinten változhat, átkapcsolhat. Amikor rossz a kedvem úgy érzem legszívesebben eltenném magam láb alól, viszont mikor boldog vagyok, akkor olyan töltetű vagyok, mint aki szerelmes lenne az egész világba, az egész életbe úgy ahogy van, függetlenül attól, hogy racionálisan nézve ez nem élet amit én csinálok, csak vegetálás. Hát nagyjából ezeket érzem én. Nem kívánom senkinek.
2015. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem többnyire depresszív a hangulatom, ez váltakozik a normál hangulatommal aztán fokozódik a jókedv és viccelődök, nevetek kisebb dolgokon,blogot írok az életemről, sokkal kedvesebb vagyok az emberekkel, aztán megint nincs jó kedvem. Ez van, hogy egy napon belül történik. Már kezdem úgy érezni, hogy nem vagyok normális. Főleg délutánra fokozódik a jókedvem és estig kitart.

15 évesen voltam először depressziós, majdnem öngyilkos lettem. Erről a szüleim hozzáállása is tehet. Soha nem vittek orvoshoz a depressziómmal.


Utolsó! Neked mikor diagnosztizálták a bipoláris zavart?

2015. jún. 15. 22:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én soha nem voltam a betegségemmel orvosnál és nem is fogok. Amint láthatod az írásomról nem én találtam ki magamnak, hanem ez tényleg az, nem kellett hozzá orvoshoz mennem. Nem vagyok hipohondér, viszont neten mikor véletlenül ráakadtam, akkor eléggé egyértelműek voltak a tünetek.
2015. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Arnold901005 ***** válasza:
Van, hogy egy nap többször, de olyan is van, hogy 1-2 hétig eltart egy adott fázis.
2015. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!