Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult pánikbetegek! Milyen...

Gyógyult pánikbetegek! Milyen módszerrel tudtátok kitágítani majd teljesen kiterjeszteni a komfortzónátokat?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után sikerült? Szedtetek-e gyógyszert, ha igen milyen gyógyszert? Kérlek írjatok le minden fontosat.


20 éves fiú vagyok. Körülbelül 3 éve kezdődött nálam az egész. Gyógyszert szedek kb. fél éve, de sajnos még nem vagyok tünetmentes. A környéken elég jól elközlekedek - bár szoktak lenne ott is kisebb pánikrohamaim - viszont a városon kívül már kifejezetten rosszul érzem magam egyedül.


Sajnos nem nagyon beszélgetek emberekkel, több éve nincs barátnőm. Egy ördögi körben vagyok benne de már sokkal jobban vagyok mint korábban, és nem érzem már magam antiszociálisnak sem csak nincs kivel beszélgetnem igazán. A nap nagy részében itthon vagyok, mondjuk ki nagyrészt lébecolok.


Mi segítene szerintetek? Menjek egyedül egyre messzebb? Járjak valahová valamilyen közösségbe? Szerezzek barátnőt?


Nagyon örülnék ha tudna valaki valamilyen útbaigazítást vagy tervet adni hogy ő hogy kezdene bele ebbe az egészbe.

Előre is köszönöm!


Szívesen beszélgetnék privátban is.



2015. jún. 17. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én fokozatosan mászkáltam egyre messzebb otthonról és egyre hosszabb időre. Figyeltem magamra mire hogy reagálok, mi okozza a pánikot ilyenkor és próbáltam tudatosítani magamban hogy felesleges félni. Szépen fokozatosan elértem hogy akár a semmi közepén a pusztaságon feküdtem egyedül és élveztem. Ha szokatlanul messzire mentem akkor volt hogy először csak valamelyik haverommal mentünk. Láttam hogy nem volt baj utána ment egyedül is. Persze ez egy hosszabb a folyamat, a lényeg hogy ne zárkózz be akkor se ha az érthető hogy otthon töltöd legszívesebben az időt hisz csak ott tudsz nyugodt maradni. De nem szabad hagyni hogy ez rögződjön.
2015. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Nincs gyógyult pánikbeteg.

Serliftet szedtem 2 évig, majd 3 év után most megint. Nagyon jól hat. Az első alkalommal mellette fél évig frontint is, most kb 2 hónapig.

Fél év után már abszolut jónak kellene lennie nálad is, vagy a gyógyszer nem passzol, vagy kicsi az adag.

2015. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#2

Gyógyszertől valóban nem gyógyult meg még senki. Megfelelő pszichoterápiától azonban igen, 2 - 5 hónap alatt.

2015. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Az nem volt pánikbeteg.
2015. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert neked nem sikerült, másnak még sikerülhet.
2015. jún. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
a gyogyszer csak tuneti kezeles, az okokat kell megtalalni, szembe nezni veluk es feldolgozni, megoldani azokat
2015. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez egy marha nagy okosság utolsó. Mindig kell valaki aki ezt leírja.
2015. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Marhaság vagy sem nekem bevált.
2015. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy marhaság. Egyetért vele, olvasd el még egyszer :D
2015. jún. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, ne haragudj fáradt vagyok valahogy összefolytak a szavak a szemeben :D
2015. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!