Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekkorban, ha valakit...

Gyerekkorban, ha valakit sokat terrorizáltak, bántalmaztak szavakkal, tettekkel és az áldozat felnőttként megérti hogy a bántalmazók gyenge emberek akik így akartak kompenzálni, miért nem tudja elfelejteni a múltat?

Figyelt kérdés

Legyenek ezek az emberek akár az illető volt tanárai, bárki rokona.

Az ilyenfajta bántalmazás valami olyasmi viselkedést eredményez, hogy az illető nem tudja érvényesíteni az érdekeit felnőttként, hagyja hogy mások átgázoljanak rajta, egyetlen rá vonatkozó rossz, vagy annak vélt szótól összeomlik, visszaszólni nem mer, mert gyermekként sem védekezett. Gyermekként azt tanították neki a bántalmazói, hogy "te egy lusta, tohonya, elviselhetetlen, kétbalkezes, kétballábas szerencsétlenség vagy, léhűtő, aki semmire sem képes, semmihez nincs tehetsége, továbbtanulni sem fog, valamint akinek kizárólag rossz tulajdonságai vannak, amelyeket nincs ember, aki el tudna viselni, soha nem is lesz senki, aki elviselne, az biztos". Felnőttként úgy érzi, ha őt ért méltánytalanság esetén visszaszólna, vagy érdekeit próbálná érvényesíteni, akkor őt rossznak tartanák és "igazolódna az, amit neki gyerekként mondtak, hogy őt nem lehet elviselni mert utálatos." Ha pedig nem meri magát megvédeni, azért szenved és érzi magát egyre rosszabbul.

Felnőttként már látja az illető, hogy sok ember, aki gyerekkorában ezt tette vele, rendkívül sebzett, önmagában bizonytalan ember, akik azt a fajta kompenzálási módot választották, hogy másokat "lelkileg lenyomnak", ezáltal maguknak egyfajta hamis önbizalmat szereztek: "lám-lám, én jöttem ki győztesen".

Ez azonban, hogy az illető ennek tudatára ébredt, mégsem segít abban, hogy felül tudjon emelkedni dolgokon, amelyek a múltban történtek és a hasonló viselkedésmódokat leíró könyvek sem segítettek neki, mert kevésben van "napi szintű gyakorlat", inkább csak a konkrét tények, amelyeket sajnos ismer. A "minden nap gondold azt, hogy szeretem magam, imádom magam, teljes vagyok, én vagyok az élet teljessége, úgy vagyok jó ahogy vagyok" - reggeltől estig ilyen megerősítésekkel és tudatalattira ható zenehallgatással kapcsolatos akármik nem segítenek.



2015. jan. 24. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:

nyugi, idővel menni fog.

fejleszd magad.

nekem az apám skizo volt, együtt éltem vele 13 éves koromig.

az anyámnak öt idegösszeomlása volt, az apám egyébként már halott.

én egy kimondottan sikeres embernek tartom magam.

mindent elértem amit annak idején 9 évesen felírtam a kis listámra, és azóta azt is megvalósítottam amiről akkor még álmodni sem mertem.

kezdj el dolgozni önmagadon.

(35/L)

2015. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha az ember harmincasként szembesül vele, hogy ugyanannyira azoknak a dolgoknak a hatása alatt áll és ezért nem halad előre az életben, az elég kiábrándító. Lehet úgy gondoltad, hogy egy tini írta ki a kérdést, aki előtt még ott az egész élet.
2015. jan. 24. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyedül egy bizonyos szintig lehet eljutni, pl. a belátásig. De ahhoz, hogy ezek a problémák felülíródjanak a tudattalanban, már szakember kell. Terápiával viszont tökéletesen kezelhető az ilyesmi. (Én is bántalmazott voltam gyerekkoromban, és sikerült feldolgoznom.)
2015. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mármint harmincasként úgy érzed elvagy késve? :D

nem vagy elkésve.

2015. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon, nagyon, nagyon el vagyok késve minden téren.
2015. jan. 25. 15:49
 6/6 anonim ***** válasza:
A bántalmazók nem gyenge emberek, hanem szociopata állatok, viselkedésüknek nincs helye egy rendezett társadalomban. A társadalommal vannak igazából a gondok, hogy nem veti ki magából az ilyesmit.
2017. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!