Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki idegileg teljesen...

Ha valaki idegileg teljesen kikészült, tönkre van téve, azon tud egy pszichológus még segíteni valamit?

Figyelt kérdés

Mert az életem egy romhalmaz, barátaim nincsenek, az emberek mindig eltávolodnak tőlem, próbálnak lehető leghamarabb lekoptatni. Nap mint nap nem kapok mást csak az utálatot. Elmúlt 6-7 évben jó sokszor keresztbe lett nekem téve, meg lettem alázva, tönkretettek teljesen az állandó csesztetéssel, utálattal és a pletykálkodással. Folyton bent kell ülnöm a gép előtt, vagy néha egyedül kimegyek valahova, de társaságom az nincs soha.

Mostanra már nem tudok boldog lenni, mindig csak aggódok, stresszelek, paranoiássá váltam emellett. Vérnyomásom is tuti magas néha egy kicsit.

Meg mostanában az öngyilkosságon is egyre többet gondolkodok, mert úgy érzem nincs értelme tovább élnem, amikor csak szenvedés az egész, apróbb örömök is alig érnek az életben, folyton csak a rossz, a szenvedés.

Ezzel még tud bármit kezdeni egy pszichológus?


19/F


2015. jún. 28. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni, hogy tud-e. Annyi biztos, hogy a pszichológus csak mankó, alapvetően mindenki saját magán tud segíteni (ha akar).
2015. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%
Én is így voltam fél éve. Csak már az öngyilkosságot is megpróbáltam. Szerencsére nem sikerült. Úgy tudtam kilábalni ebből a helyzetből, hogy befejeztem az önsajnáltatást és beiratkoztam tanfolyamra, elkezdtem nyelvet tanulni. Kénytelen voltam eberekek között lenni és szocializálódni. Egyre jobban érzem magam, sőt már boldog is vagyok. Pszichiáterre nem volt szükség. Csak arra, hogy ne egész nap a gép előtt utáljam, sajnáljam magam, hibáztassak másokat. Hanem tegyek én is valami, lefoglaljam magam. El kezdtem egészségesen táplálkozni, meregteleníteni is, mivel ezek is okozhatnak depressziót. Mármint az egészségtelen életmód, felszaporodott méreganyag. Én 2 évet csesztem el azzal, hogy a szobámban ültem és gyűlöltem magamat, sőt a világot. Utólag már nagyon bánom. Annyi mindent kezdhettem volna 2 év alatt.
2015. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!