Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve annak a szindrómának...

Mi a neve annak a szindrómának, amikor egy személy mindenképpen bizonyítani akarja az igazát?

Figyelt kérdés

A másik kategóriában nem kaptam rá választ, hát leírom ide, és a szempontokat is, hogy mit várok.


Ilyen válaszokat, hogy "hülye, rá kell hagyni" stb... nem várok.


Ez a szindróma hasonlít a kényszerbetegséghez, van korrekt tudományos neve, és leírása is. A múltkor olvastam róla a Wikin, csak sajnos elfelejtettem a nevét.


Tudnátok segíteni? Köszönöm!


2015. júl. 5. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ez nem minden esetben szindrómás tünet. Vigyétek el a beteget pszichológushoz, csinálnak vele pár tesztet és kiderül. Nem hiszem, hogy ez szindróma lenne. Az én családomban akkor 30-an szenvednek ebben a szindrómában?
2015. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

@13:15


Nem minden esetben szindrómás tünet, egy normális vita, vagy kritika természetesen nem minősül annak.


De olvastam arról, hogy van egy ilyen kifejezett szindróma is. Itt az oldalon linkelték, csak elfelejtettem lementeni. Van korrekt tudományos neve a jelenségnek és leírása is, ezt keresem. :-/


A kérdést meg nem azért tettem fel, mert valakivel bajom van, csak tájékozódom.

2015. júl. 5. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes manapság már mindenre kitalálnak valami szindróma elnevezést....

régen a hiperaktivitás is csak egy rossz gyereknek mondták ma már felállitották hogy ez is betegség.

minden második tinire pánikbetegség bélyeget nyomnak és tömik gyogyszerekkel, igy nyilván ki sem jön belöle soha, ja és mindenki serdült régen is mégsem kategorizálták be....

ez meg hogy bizonyitani akarja az igazát ez is kóros lenne...hát megeszem a kalapom

2015. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

@15:30


Ha bemész a vallás kategóriába, és megnézed a jehovista válaszolókat, akik harcolnak az ateistákkal és a keresztényekkel, akkor rájöhetsz, hogy bizony lehet ez már ez beteges is :-) Néha olyan baromságokat írnak, hogy szavakat is nehéz találni rá.


Komolyra vévea dolgot azonban, ha megtalálom majd ezt a szindrómát, belinkelem ide is.

2015. júl. 5. 16:01
 6/7 anonim ***** válasza:

4.: Az USA-ban azt is elnevezték, ha valakinek nem lehet gyereke, majd örökbe fogad és akkor születik egy saját gyerek. Szerintem ez lelki megnyugvás, vagy akármi, de hogy nem betegség, az biztos.


Kérdező: szerintem az egyszerű futóbolond, vagyis józan-paraszti-ész-hiányos aki hitbeli kérdéseken vitatkozik, győzköd és meg akarja a másikat változtatni. :)


Ha Te találod meg beírnád, hogy milyen szindróma? Érdekelne engem is.

2015. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus személyiségzavar?
2015. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!