Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 20 éves vagyok, nem merek...

20 éves vagyok, nem merek egyedül aludni. Megoldás?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, 13 éves koromig nem mertem egyedül elaludni, csak anyukámmal. Onnantól kezdve 4-5 évig sikerült egyedül, de zenehallgatással, azóta viszont csak úgy tudok elaludni, ha megy a tévé. Azt vettem észre, ha mások is alszanak a szobában, nagyon nyugodtan alszom (egy hétig egy szobában aludtam a nagymamámmal, mert festés volt). Nyilván nem ebből akarok rendszert csinálni, ismerősöket nem altathatok mindig itt, barát nincs. A szobában, amibe költöztem, pedig nincs tévé, lámpafényre nem tudok elaludni, az már zavar. Bármi ötlet, ami esetleg nektek is bevált?
2015. júl. 6. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

De ezt nem értem, most azért nem tudsz egyedül aludni, mert félsz valamitől ?

Sztem már 20 évesen rég meg kellett volna szoknod az egyedül alvást !!!

A 3 éves unokahúgom egyedül alszik már !

2015. júl. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mintha ezzel nem lennék tisztában, mellesleg ez is csak dob az igen magas önértékelésemen :)

Nem tudom megmondani, hogy mi az pontosan, amitől félek, nem vagyok nyugodt a sötétben, egyedül, pláne, ha aludni kell.

2015. júl. 6. 01:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen vagyok 40 évesen is.

A TV-ét állítsd be, hogy kapcsoljon ki X perc múlva, vagy vegyél konnektoeba dugható éjjeli fényt.

2015. júl. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak annyi gondod lehet, hogy hihetetlenül élénk a fantáziád !!!

Próbáld kikapcsolni az agyad/gondolkodásod, kapcsolj be egy ilyesmi zenét.: www.youtube.com/watch?v=OM49ViekiYY


És hajcsi !!! :)

2015. júl. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is félek egyedül aludni, de annyira, hogy az már szabályosan rettegés

szerencsére a legtöbbször nem is kell, mert barátommal élek, de ha például szüleimet meglátogatom, olyankor mindig a kis mopsz kutyánkkal szoktam egy ágyban, ez nekem nagyon bevált :D

22/L

2015. júl. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én szívesen mondanám, hogy aludj velem, de nem ismersz, és nem tudod, hogy nem rossz szándékkal mondom :/


(21/F)

2015. júl. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Velem is aludhatnál, bántani biztosan nem foglak és nem félek a sötétben sem. :) De ha nem akarsz, akkor vannak szakemberek, akik segíthetnek.
2015. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!