Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tud lefogyni egy olyan...

Hogyan tud lefogyni egy olyan ember, aki ilyen mentális betegségekkel küzd?

Figyelt kérdés

65 kg vagyok, de nagyon sok háj van rajtam, amit utálok. Rendszeresen (naponta) sportolok. Futok, kardio edzések. Szeretném leadni magamról a felesleges zsírt, de:

Mentális betegségekkel küzdök, amik ezt hogy is mondjam, hátráltatják.

Először is a szociális fóbia. Szeretnék eljárni konditerembe, de rettegek már még a gondolattól is, hogy ott mennyi ember lesz, mindenki látni fogja, ahogy bambázok, mif fognak gondolni rólam, stb., gondolom tudjátok miröl beszélek.

Aztán ott van az, amit nem hívhatok személyiségzavarnak, mert még nem vagyok felnőtt, de a pszichológusom szerint is a borderline-ra hasonlítanak legjobban a tüneteim. Nem szeretném kivesézni, de amikor jól vagyok, akkor hajaj megy a fogyókúra, nincs semmi baj, úgy érzem képes leszek elérni a célomat, de ha jönnek a "démonok", akkor nagyon mélyre tudok zuhanni percek alatt, és olyankor szinte mindig rámjön a zabaroham, teleeszem magam, és cseszhetem is az addigi munkámat.

Szembehányám a tükröt, akárhányszor belenézek, és nagyon sokszor belenézek, folyton a hasamat nézem, utálom, hogy meg lehet fogni magamon a hájt. Egyre többször méregetem magam, és ha azt látom, hogy néhány dekát híztam, már késsel szaladnék neki a testemnek, és saját kezűleg vagdosnám le magamról az utolsó gramm zsírt is..

Tetőzi ezt még a generalizált szorongás, és a kényszeres gondolatok. Nagyon kevés időre hagynak magamra ezek a dolgok, tehát nagyon kevés ideig vagyok 'jól'.

Hogy lehetséges ezek mellett lefogynom, vagy akármilyen célomat elérnem?

Nem siránkozom, hogy ilyen fiatalon miért pont nekem jutottak ilyen betegségek, de azt érzem, hogy selejt vagyok a sok ember között ezek miatt.



2015. júl. 7. 09:47
 1/10 A kérdező kommentje:
17/F
2015. júl. 7. 09:49
 2/10 anonim ***** válasza:
attol függ hány cm vagy
2015. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
171 cm vagyok.
2015. júl. 7. 10:56
 4/10 anonim válasza:
korod?:c
2015. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az első kommentben írtam már.

17 éves vagyok. :)

2015. júl. 7. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Úr Isten...Olyan, mintha csak rólam írtál volna, azzal a kivétellel, hogy én lány vagyok.

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam :( Csak érdekelnek a válaszok.

17L

2015. júl. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alul van egy pipa az "Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik?" szöveg előtt. Próbáltad már, #6? Amíg ki nem veszed a pipát, megtalálod a figyelt kérdéseid között, nem kell választ írni csak azért, mert érdekelnek a válaszok.

Étkezéssel mi újság? Hiába sportolsz rendszeresen, ha egészségtelenül eszel. Én biciklizek, egyedül is lehet csinálni. Konditermet kerülöm, egyrészt anyagilag nem engedhetem meg, másrészt meg a szociális fóbia engem is meggátol sokmindenben, köztük ebben is. A biciklizést élvezem, konditeremben mások előtt feszengeni semmi kedvem. Alapvetően nem vagyok szociális ember, bármilyen helyzetben, ahol emberek vannk, kellemetlenül érzem magam.

Sokszor küzdök a mit egyek kérdéssel, szinte naponta túrom a netet étkezési tippek után. Ritkán találok egy-egy dolgot a meglévőek mellé. Lassan épül fel egy étrendnek nem nevezhető valami, épp ezért messze vagyok még attól, hogy étkezési tanácsokat osztogassak, esetleg csak másokat tudnék ismételgetni, lévén nekem is másoktól jön az infó. Csinálom egy ideig, ha nem csökken a súly és centiben sincs változás, változtatok, így haladok szépen előre. Már kevesebbet mutat a mérleg, mint amikor elkezdtem. Tapasztalataim szerint, ha az étkezés fogyáshoz megfelelő és szó nincs koplalásról, akkor bármilyen mozgással lehet fogyni. Nem kell drága (és nekünk kellemetlen) konditerem, ott az ingyen bicikli, vagy bármi amit szeretsz. Több kalóriát kell elégetni, mint amennyit beviszel, ajánlom a [link] oldalt. F

2015. júl. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neked csak formálódnod kellene, amit elérhetsz például úszással. Ha pedig otthon akarsz mozogni, akkor például Rubin Rékának is vannak gyakorlatai (ha jól tudom, CD-n lehet kapni).
2015. júl. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked az a legnagyobb bajod, hogy nem szereted magadat. Olyan szemüveg mögül nézel ki, amiben te csúnyának látod magadat, pedig biztos vagyok benne, hogy egy teljesen normális alkatod van. Persze edzeni lehet, de ha néha bekajálsz azzal sincs semmi gond, mindenkinek van ilyen időszaka. Fogadd el önmagad, a kis hájaidat is szeresd, illetve önmagadat úgy ahogy vagy! A te korosztályodnak ez a legnagyobb problémája. Persze sportolj, meg érezd jól magad, csak ne állandóan azzal foglalkozz, hogy miert ne szeresd és fogadd el magad.
2015. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a konditermes témára térnék ki. Öt terembe jártam már, különböző városokban. Sehol nem találkoztam olyannal, hogy kinéztek volna, pedig nem vagyok egy nádszál alkat. Azok akik nem azért járnak le a terembe, hogy készítsenek egy fotót fészbukra, aztán félóráig sétálgassanak turmix-al a kezükben, azok értékelni fogják, hogy el akarsz érni valamit és ezért megküzdesz. Én a kétajtós szekrény gyúrós arcoktól mindig csak biztatást és segítséget kaptam, mindenhol.
2015. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!