Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt szoktatnak...

Mennyi idő alatt szoktatnak le a benzoról a kórházban?

Figyelt kérdés
Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi akik magas dózisban,hosszú ideig szedték,és kórházban szoktak le róla. Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 7. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
nem szedtem soha ugyh bocsi hogy irok, de szerintem leg egy hónap
2015. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"Nem szedtem soha" Akkor miből gondolod,hogy kb 1 hónap? A kérdés komoly, nem szórakozásból írtam ki.
2015. júl. 7. 12:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Sotén három hét. Illetve két hét, egy hét megfigyelés. Az elején adnak mellé Tiapridalt, amivel ki lehet bírni az elvonást, ezt utána elveszik, de senki nem úszta meg a kis-közepes dózisú antipszichotikumot (általában Ketilept, néha Zyprexa) és a Tritticot, ami antidepresszáns/altató. Horror mindkettő, bent nem érdekelte őket, hogy ezektől rosszabbul vagyok, mint az elvonástól, utána meg hagyhattam abba együl őket, itthon. Inkább maradtam volna a magányos elvonózásnál. Abban ők sem tudtak segíteni, hogy ne kezdjem újra/ne akarjam elkezdeni újra, csak egyszer kitisztítottak.
2015. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire komoly a kérdés, akkor hívj fel egy kórházat, és kérdezd meg...oda még igazi betegeknek is nehéz bejutni. Ráadásul nagyon nem szeretik a magukat szándékosan megbetegítőket. De pénzért bármit elvállalnak
2015. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne beszélj már hülyeségeket. Vagy tíz éve on-off benzókon élek, csak egyik hónapban egy krízis miatt megcsúsztam és már napi 40 0,5-ös xanaxot szedtem, amire rá is ittam. Senkinek nem volt egy rossz szava, azonnal felvettek, de a zárton kellett kezdenem, hogy felügyelet alatt legyek.
2015. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jól értelmeztem? Akkor három hétig zombit csinálnak a betegből,aztán mehetsz haza annak ellenére,hogy tulajdonképpen le sem szoktattak?
2015. júl. 7. 14:53
 7/10 A kérdező kommentje:
A négyes válaszolónak: Ez így van,felhívhatok egy kórházat,de én azoknak az embereknek a véleményéra vagyok kíváncsi akik már átéltek ilyet. Mint a hármas válaszoló. Akiknek irritáló a kérdésem kérem ne válaszoljanak. Köszönöm szépen.
2015. júl. 7. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:
első vagyok és egészségügyben dolgozom de köszi hogy hülyének nézel, beszéld meg az orvosoddal ne itt kérdezgess
2015. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fizikailag leszoktattak, tehát nem voltak elvonási tüneteim, de a pszichés függőséggel nem tudnak mit kezdeni egy ilyen helyen. Ha bármilyen krízis van, ehhez nyúlsz, ha nem tudsz aludni, ehhez nyúlsz, vagy csak megszokásból, ehhez nyúlsz. Nagy önuralom kell ahhoz, hogy ne kezdd újra, mert az agyadnak minden helyzetre továbbra is a "vedd be a benzót" lesz a válasza.


Az antipszichotikumokra mindenhol azt hazudják, hogy nem okoz függőséget, hát a nagy lófaxt. Nem egyedi eset vagyok, mások is ezt tapasztalták. A Tritticora meg azt mondták, hogy egy nagyon modern antidepresszáns, amire alig jön panasz, na ennek is utána néztem, hogy én vagyok-e egyedi eset, de közel sem. Orrdugulás, motiválatlanság, izomfájdalom, súlyosbodó depresszió, nehéz légzés, és pár nap után az alvásban sem segít. A Zyprexától meg kétszer hangokat hallottam és paranoid lettem, de mondták, hogy csak szedjem tovább, majd jobb lesz. A zárómon is rajta van, hogy átmeneti pszichózis, soha ilyen gondom nem volt.


Elhiszem, hogy sokaknak beválik, de én abban kértem segítséget, hogy szedjenek le a benzóról, nem abban, hogy újabb gyógyszerekkel tömjenek, mert van ebben is tapasztalatom, eddig vagy nem értek semmit, vagy ártottak. El is mondtam. Ez se érdekelt senkit. Szerintük ha olyan állapotban vagyok, hogy ennyi benzót szedek, akkor gyógyszerek nélkül nem lehet élni, de ez egy baromság (nálam). Megszokás, függőség, nem is igazán hat, réges-rég kialakult a tolerancia, de itt sem egyénre szabottan ment a kezelés. Amit nem értettem, hogy minek kérdezik, hogy vagyok, ha úgyis ettől függetlenül döntenek.


Amikor elkezdtem kapni a Zyprexát és jöttek a hangok meg a paranoia, akkor az a zseniális ötletük támadt, hogy meg kell emelni az adagot. Annyit sikerült elérnem, hogy ne a duplájára, csak annak a felére. Hiába mondtam, hogy vagy harmincszor leálltam magamtól a rivotrilról és sose történt semmi hasonló, eldöntötték, hogy kialakult a pszichózis az elvonás miatt.


Eleve ez a rivotrilozás. 20 mg xanaxszal mentem be, ezt átváltották 5 mg rivotrilra és arról kezdtek leszedni. Itt is hiába mondtam, hogy a xanax elvonása sokkal kevésbé terhel meg, mert ebben is van tapasztalatom.


Csak külföldön találtam olyat, hogy detoxikálás és semmi más gyógyszer, de ők sem vállalták kizárólag a kémiai részét, az összes meg csillagászati, amit elkérnek érte.


A magyarországi toxikológia meg olyan, hogy egy nap alatt túl vagy rajta, de kötelező jelleggel bevágnak a zárta 1-3 hétre és telegyógyszereznek valami mással.

2015. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tízes válaszolónak.
2015. júl. 7. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!