Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik a kórházban...

Mi történik a kórházban öngyilkossági kísérlet után?

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni mielőtt még ezt hinnétek, csak kíváncsi vagyok!

Ha valaki rengeteg gyógyszert vesz be és mikor megtalálják beviszik a kórházba, milyen osztályra viszik, milyen kezelést kap, mit tudnak vele csinálni?

előre is köszönöm a válaszokat.



2015. máj. 16. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Pszichiátriára viszik, miután jó kis gyomormosást kapott, és ott leszedálják, hogy ne tehessen kárt magában
2015. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg így van, én beszéltem egy emberrel, pont a pszichiátria bejárata előtt, azt mondta hogy azt hitte a legkönnyebb megoldás a gyógyszer túladagolás, pedig nem.Azt mondta borzalmasan rosszul érezte magát, főleg a gyomormosás közben, aztán utána berakták a zárt osztályra két napra.Nem egy leányálom.
2015. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ha teljesen ki ütve viszik kórházba, akkor ugyanúgy tudnak gyomor mosást csinálni, vagy hogy ébresztik fel, vagy ha esetleg nincs életfunkció, esetleg kóma áll be mert annyira erős és sok gyógyszert szed be?
2015. máj. 16. 19:07
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem tök mindegy mi van, ha ki van ütve, akkor is meg kell csinálni a gyomormosást mert meghalhatna.Sok öntudatlan részeggel is megcsinálják.Gondolom ha valakit még újra tudnak éleszteni akkor megteszik és utána kapja meg a mosást.
2015. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

A toxikológiára visz a mentő. A vizsgálóban ellenőrzik az életfunkcióidat, vért vesznek, infúziót kötnek be. Gyomormosást nem feltétlenül végeznek, ez a bevett gyógyszertől és annak hatástartamától függ.

Bevisznek az infúzióval a kórterembe, reggel jön a főorvos körbekérdezgetni. Ha nem vagy ön-és közveszélyes, akkor saját felelősségedre haza is engednek.

Súlyos esetben intenzív osztályra kerülsz, az viszont már nem egy éjszakás kezelés.

2015. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. máj. 18. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
12:34, nem igaz feltétlenül, engem egy hétig nem engedtek ki a zártról, hiába mondtam, hogy nem akartam megölni magam, csak nagyon ideges voltam, és kicsit "megszaladt" a gyógyszeres üveg stb. Közölték, hogy fennáll annak a veszélye, hogy csak színészkedek (???) és nem engedtek haza. Szóval jobb elkerülni az ilyesmit
2015. jún. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez nagyban függ attól, hogy mi történt konkrétan. Gyógyszermérgezés esetén a mentő bevisz a toxikológiára, ilyenkor az elsődleges szempont, hogy életben tartsanak. A legtöbb ember azt hiszi olyan csak bevesz egy marék gyógyszert és kész, de ez nagyon nem így működik. Sokkal gyakoribb, hogy nagyon-nagyon kellemetlen lesz az egész. A toxikológián attól függően mit vettél be és mennyire veszélyes vagy adnak valamilyen ellenanyagot vagy támogató kezelést kapsz vagy ha nem vagy életveszélyben csak kiütötted magad akkor lefektetnek és hagyják, hogy kitisztulj. Ha nagyon ügyes voltál és kritikus az állapotod, akkor intenzívre is kerülhetsz.


Ha nem vettél be annyi gyógyszert, hogy komoly problémát okozzon akkor szimplán bevisznek a pszichiátria zárt osztályra, ha ideges vagy, akkor leszedálnak.


Itt találkozik a két eset. Ha toxikológiáról kikerültél ill. pszichiátria zárt osztályon "kipihented" magad, akkor felmérik, hogy mennyire vagy ön és közveszélyes. Kényszer gyógykezelést csak akkor kapsz ha közvetlen fenyegető magatartást tanúsítasz, szóval pl. ha amint bejönnek reggel az orvosok te kérsz tőlük valamit amivel megölheted magad akkor egy ideig biztos maradsz. Ha alapvetően nem volt komoly az öngyilkossági szándékod vagy megbántad az egészet vagy csak hülye voltál pillanatnyi elmezavarodban, akkor még az is lehet, hogy kiengednek azonnal. Akárhogy is, amit csináltál az nem normális és gyógykezelést javasolnak vagy szép szóval vagy erőszakkal és valljuk meg, ilyenkor általában indokoltan.


Vannak direkt olyan osztályok amelyeket ilyen esetekre találtak ki, pl. a krízis intervenciós osztály is ilyen, de vannak részlegek is direkt önveszélyeseknek. Az öngyilkosságot az esetek 90%-ban valamilyen pszichiátriai probléma váltja ki ami nagyon sok esetben gyógyítható, a megkísérelt öngyilkosságokból van visszaút, ilyenkor próbálnak diagnosztizálni és megfelelő kezelésben részesíteni.


Ha értesz a gyógyszerekhez vagy csak a "vakszerencse" miatt sikerül olyanból és annyit bevenned, hogy nagyon rottyra vágod magad, akkor lehet, hogy az intenzíven fogsz tölteni pár hetet. Az ember egyes szervei is le tudnak állni, kómába esni, akárcsak az agy. Így pl. létezik májkóma is, ilyenkor a máj felfüggeszti a méregtelenítő funkcióját és a testedben felhalmozódnak a méreganyagok. A máj rendkívül ellenálló szerv, léteznek májtámogató gyógyszerek, ilyenkor próbálják valamilyen módon feléleszteni a májadat, ez általában sikerül, a májat nagyon nehéz tönkretenni. Ha a vesédet ütöd szét akkor dialízist kapsz és szintén próbálják feltámasztani a veséidet, sokszor azok is menthetőek, de ha nem, abba nem halsz bele, csak életed végéig dialízisre jársz majd.


További különböző egzotikus károkat is okozhatsz magadban, pl. akár meg is vakulhatsz ha pancsolt piával próbálod magad megülni, de az egyik népszerű fájdalomcsillapítótól megsüketülhetsz. Sokszor amikor bekerülsz a kórházba, akkor ezeket a károkat már nem lehet visszafordítani, de az életedet általában meg tudják menteni.


Ha nem gyógyszerrel próbálkozol hanem valami mással, akkor mindig az adott sérülésnek megfelelő osztályra kerülsz először és mindig azt a problémát oldják meg amivel szétütötted magad. Ha leugrasz valamiről akkor értelemszerűen a töréseidet és a belső vérzéseidet rakják össze a sebészeten. Ha valami maró anyagot próbálsz meginni akkor valószínűleg te fogod felhívni a mentőket vagy rohansz be a kórházba, mert olyan iszonyatos fájdalmaid lesznek, de még ha a nyelőcsöved ki is lyukad, akkor is jó eséllyel életben maradsz, csak nyersz magadnak pár helyreállító műtétet amiben próbálnak összefoltozni annyira, hogy valahogy tudj élni.


Ilyenkor amikor valami durvább dolgot csináltál akkor minden esetben fogsz pszichiáterrel beszélgetni aki megpróbál segíteni rajtad. Általában sikerül is és utólag rájössz, hogy egyszerűbb lett volna ezzel kezdeni.


A toxikológiáról annyit kell tudni, hogy oda napi szinten visznek nagyon sok embert, főleg hétvégenként van nagyüzem, teljesen megszokott, hogy ájult, öntudatlan emberek tucatjait szállítják be akik betegre itták magukat vagy valamilyen kábítószer kiütötte őket. Számukra az ilyen eset sokszor megegyezik azzal ha valaki bevette az amúgy receptre felírt nyugtatójából az összeset egyszerre. Ott és akkor nincs külön bánásmód, függetlenül attól, hogy miként kerültél be.


Ezt a kérdést a gugli dobta ki, biztos sokan megtalálják rajtam kívül is ilyen-olyan kifejezésekkel. Annyit szeretnék mondani, hogy az öngyilkossági vágy nagyon sok esetben nem valós, egyszerűen az agy megzavarodik és aktuálisan ezt találja a legjobb megoldásnak. Lehet, hogy betegségről van szó, pl. ingerületátvivő anyagok egyensúlyi zavaráról amit jól lehet gyógyszerrel javítani. Néha valakit nagy trauma ér, megerőszakolják, molesztálják, elveszt valakit aki számára fontos. Ilyenkor is van segítség, aki ezzel foglalkozik az minden hasonlót látott már és mindenre fel van készülve. Egy pszichiáter mire leteszi a szakvizsgáját addigra legalább tíz évet tanul és ennek legalább felét olyan helyen ahol a legelborultabb esetekkel is találkozott már, ezért csak annyit szeretnék mondani bárkinek aki ilyen fontolgat, hogy NE. VAN segítség és nem, nem te vagy az első aki ilyen helyzetbe került. Teljesen mindegy, hogy mi történt, ne próbáld megölni magad. Még akkor se, ha ezzel fel akarod magadra hívni a figyelmet. Fordulj szakemberhez, inkább hívj fel egy segélyvonalat vagy akár menj be az ügyeletre vagy hívd fel a mentőket. Akármit is tennél, megbánnád és az még a jobbik eset, ha netán egy életre szóló sérülést szerzel akkor utólag már semmit nem tehetsz.


Az a gyenge ember aki nem mer segítséget kérni amikor valami olyannal találkozik amit nem tud maga megoldani. Menj orvoshoz vagy ha nagyon ki vagy készülve, hívj segélyszolgálatot, mentőt!

2018. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
A sürgősségire fut be a mentő. Attól függően hogy vélhetőleg mennyi idő telt el a gyógyszer bevételétől és eszméleténél van-e a beteg többféle dolog történhet vele. Ha eszméleténél van és biztonságosnak vélik a légutat, megy a szonda a gyomrába és gyomormosás, majd orvosi szén a maradék mérgek megkötésére. Ezután megfigyelik, majd pszichiátriai konzíliumot követően átveszi a pszichiátria. Ha eszméletlen a beteg és esetleg nem is tudni mit vett be, még a mentőben légútbiztosítás történik, majd vagy egyenesen az intenzív osztályra viszik, vagy a sürgősségire ahol szintén gyomorszonda, megnézik van-e gyógyszermaradvány. Mivel lélegeztetett beteg, ezért az intenzív osztály fogja átvenni ahol folyamatos vérvételek, lélegeztetés, intravénás folyadékok, gyógyszerek, szükség esetén művesekezelés történik. A vese és májfunkció, illetve a vérgázvizsgálatok ilyenkor elengedhetetlenek. Sajnos előfordul hogy nem éli túl a beteg, vagy túléli de pl. maradandó vese vagy májkárosodást szenved, az esetleges hipoxiás állapot miatt agykárosodást is szenvedhet, illetve ha közben hányt és azt félre nyelte (aspirált) akkor még tüdőgyulladással is gazdagabb lehet. Lehet hogy napokig kell lélegeztetni, és az antidotumot adagolni, vagy többször dializálni, esetleg ha keringésre ható szert vett be vérnyomás emelő szerre, ideiglenes pacemakerre is szükség lehet. Ha újraélesztésre is sor kerül, akkor még hosszabb intenzív tartózkodás és szövődmény vár a betegre. Miután stabilizálták, elfogadhatók a laborjai és nincs szüksége intenzív ellátásra, szintén pszichiátriai konzílium és átvétel történik - szóval a vége ugyanaz. Pszichiátria, vagy "sikeres suicidum" esetén elhalálozás.
2019. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!