Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hipochonderek képesek...

A hipochonderek képesek bebeszélni a betegségeket?

Figyelt kérdés

Pl megfázás, zsibbadás, szédülés,nyakdagadás gomboc érzés a torokban, vagy bármi?

Ők ezt mennyire veszik komolyan?


2015. júl. 7. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy tényleges fizikai betegségeket okozni magukban?

Szerintem igen, egy csomó pszichoszomatikus betegség van, még akarni se kell, egy rossz közérzet, stresszes élet simán okoz ilyen enyhe kis fizikai gondokat... Ha még hipochonder is az ember, az tuti súlyosbíthatja ezt.


De ez csak laikus vélemény, ráadásul én a hipochonder gyökeres ellentéte vagyok, nehéz elképzelnem, hogy valaki az.

2015. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én magam hipochondernek tartom és tapasztaltam hogy igenis képes rá az ember. Volt hogy valami szokatlan történt a szervezetemmel és akkor neten rákerestem mitől lehet. A végén éjjel alig aludtam mert azt hittem meg fogok halni. Rendesen éreztem hogy zsibbad az egyik oldalam és nem tudok beszélni, azóta viszont ilyen bajom nem volt. Gombóc érzés a torokban és nyakdagadás... Jelenleg is ezzel küzdök. Sőt. Szerintem ha pl ellenőrzi a hipochonder illető hogy ugye ez a tünet még nem jött ki rajtam? Na akkor az is elő fog jönni. És már tudom hogy a tünetek nagy részét bebeszélem magamnak de egyszerűen képtelen vagyok a legrosszabbra gondolni. Volt hogy torokgyulladásom volt, nem egy hétig, másfél-két hétig, eleinte nem foglalkoztam vele de a végén már kutakodtam kicsit a neten, írták hogy ha a torkod csak egyik fele fáj akkor lehet hogy rákos vagy, én aznap álomba sírtam magam emiatt. (Jelentem a torokfájás napokon belül elmúlt). Elnézést hogy ilyen hosszan írtam, elég jártas vagyok a témában sajnos.
2015. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!