Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve ennek a betegségnek?...

Mi a neve ennek a betegségnek? Hogy lábalhatnék ki belőlle? Egy ideje nagyon furcsán viselkedek a társaságban.

Figyelt kérdés
Izadok, dadogok mindenkin körbejártatom a szememet, és ideges leszek, veszélyben érzem magamat, folyton tördelem a kezem, magam előtt tartom, a hajam az arcomba fésülöm, hogy elrejtsem magamat. Az osztályban sem merek elsétálni a táblához, folyton csetlek-botlok és mindent elfelejtek. Sok rossz élményem van már amit a körülötem élő emberek okoztak, hamis pletykák, gúnynevek, testi hiányoságok kigunyulása. 14/L

#kéztördelés
2015. júl. 7. 18:59
 1/6 anonim válasza:

Nekem is vannak és voltak ilyen bajaim. Pánikbetegség. Azt ajánlom, hogy beszélj valakivel erről (akiben megbízol), esetleg kérd meg anyudékat, hogy elmehess pszichológushoz. De még MOST tedd meg, mert később olyan mélyre süllyedhetsz ebben mint én, és hidd el, hogy odáig nem akarsz süllyedni. Én 7 éve küszködök a hangulatingadozásaimmal, a pánikbetegségeimmel..Eleinte úgy indult mint neked: csendes voltam, nem beszéltem senkivel. Azután elkezdtem rosszul érezni magam a bőrömben, mindent reménytelennek láttam/látok. Gyűlöltem (gyűlölöm) magamat. Utána már alig volt/van olyan ember akivel szóba álltam/állok. Végül jött a bulímia, de abból nagy nehezem kirángattam magam. Végül jó mély depresszióba estem öngyilkossági gondolatokkal és pánikbeteg lettem (ha valakivel beszélnem kell, nem fogom fel amit mondd, olyan mintha álmodnék, leizzadok, remegek, alig találom a szavakat).

Szóval még időben kérj segítséget! :)

19/L

2015. júl. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ez nem pánikbetegségnek hangzik,inkább nagyon erős szorongásnak. Tudtommal a pánikbetegség az, ami hirtelen és bárhol rátörhet az emberre, nagyon rosszul lesz az illető, halál félelme lesz és olyan tüneteket produkál hogy akár a környezete kórházba viszi, mentőt hív, viszont a kórházban semmilyen fizikai okát nem találják a tüneteknek. Szóval te "csak" szorongsz szerintem, bár az is elég rossz. Szakember mindenképp jó volna és minél előbb annál jobb.
2015. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok: A pánikbetegségnek is több formája van: vannak enyhébbek és súlyosabbak. Az egyik rokonomnak nagyon súlyos pánikbetegségei voltak, rángatózott, rosszul volt és igen, hívtak hozzá mentőt. Ezzel szemben nekem enyhébb pánikbetegségem van, de ez sem túl kellemes.

Persze nem vagyok se orvos se pszichológus, szóval nem kizárt, hogy szorongása van a kérdezőnek. Ahhoz hogy megtudja pontosan mi a baja, orvoshoz kellene fordulnia.

2015. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz. Majd ő megállapítja, mi a bajod, és aszerint kezel. Ne hanyagold el, mert csak rosszabb lesz. Kezdetben megteszi a háziorvos, gyermekorvos, akihez járni szoktál. Majd ő segít elindulni.
2015. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szociális szorongás.
2015. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Szociális fóbia
2015. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!