Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több személyiségem lenne?

Több személyiségem lenne?

Figyelt kérdés

Az elején kezdeném,mégpedig a trauma részénél.

-Elég kicsi voltam még kb.5 éves,amikor a konyha felé indultam és azt láttam hogy Apám rugdossa Anyámat,ilyenkor mintha transzba estem volna és elnyomtam magamba.

-Évekig hallgattam ahogy Apám üvöltözik Anyámmal,éjszakánként nem tudtam aludni.

-Most egy kissé beteg dolog fog jönni de azért leírom,13 éves voltam mikor Apám haldoklott és ekkor még nem emlékeztem azokra a dolgokra amit tett és az ágyon feküdve gondoltam hogy maszturbálok egyet,amikor is egy hang berobbant hogy ha ezt megteszem akkor meg fog halni Apám,megtettem és meg is halt.

-Lehetséges hogy meg is erőszakoltak de ez már nem az én emlékem legalábbis elég mélyen van,csak pár képre emlékszem.

Most lépnék egy nagyot a közel múltba/jelenbe.

-Több mint egy éve hagytam abba a füvezést,3 hónapig füveztem.

-Mituán abbahagytam úgy érzem szét fogok robbani,hatalmas volt a beszültségem,szorongtam,rémálmaim voltak.

-Sokat ingadozott a hangulatom és pánikrohamaim voltak,emellett gondolkodászavarom amit úgy írnék le hogy beszéltem valakihez/kikhez.

-Ez az időszak elhúzodott kb.fél évig de jobb is hogy vége lett mert voltak öngyilkossági gondolataim is.

-Nem sokkal később megjelntek a hangok,csak is fejbe jelentkeznek,mindegyik más és más.

-Van egy homoszexuális hang,egy gonosz,egy női hang és egy kis gyerek.

-Kórházban is voltam,skizoaffektív és bipoláris zavarral diagnosztizáltak.

-Azért is gondolok arra hogy ezek a hangok személyiségek lennének mert ezek nem valódi hallucinációk hanem kommentelők,illetve beszélgetek velük.

-Egyre több a kiesett idő,olyanokat mondok másoknak amire nem emlékszem és ez ijesztő.

-Volt már egy 2hetes amnéziás epizódom is.

-Mikor valaki olyat mond amit nem kéne akkor mintha kiugranék a bőrömböl,mintha valaki más venné át a helyem.

-Általános iskolában szórakozott velem egy osztálytársam és akkor is ez az úgymond "váltás" történt és emlékszem hogy nem én vertem meg a gyereket mert kívűlről szemléltem az egészet.

Akit érdekelne bővebben a dolog az írjon privátot.

Minden kommentet,tanácsot szívesen fogadok.



2015. júl. 14. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs több személyiséged. (a közhiedelemmel ellentétben annak disszociatív személyiségzavar a neve, de az teljesen más.)

Inkább a szkizofrénia spektrumán mozogsz. A szkizoaffektív zavar tényleg jó diagnózisnak tűnik, amennyiben hullámzó hangulattal jár együtt ez az egész.

a hanghallások (ami neked van, az hallucináció) és a "mintha kiugranék a bőrömből, mintha valaki más venné át a helyem" (=deperszonalizáció) is ezt támasztja alá.

a kábítószerhasználat bonyolítja a helyzetet és annak utóhatásaival kell számolni.

Csakhogy arra kíváncsi lennék, mit fogsz kezdeni azzal, amit leírok, mert a szkizofrén vagy ahhoz hasonló emberek nem is ismerik el általában, hogy hallucinálnak, vagy hogy egyáltalán lehet valami bajuk.

2015. júl. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mennyit feküdtél kórházban? Volt olyan, hogy a kezelés miatt javult a helyzet? Szedsz most gyógyszert?
2015. júl. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Senkivel sem értek abban egyet, hogy nem tudja magáról az ember, ha beteg. Ha személyiség zavara van az illetőnek, akkor biztosan észre vesz azt, mert az nem azt jelenti hogy mentálisan beteg, hanem tudat alatt van, csak ketté van törve a személyisége. Szerintem te személyiség zavarban szenvedsz túlzottan is, és hiába fogsz járni orvoshoz, elmondanám hogy nem segít. Erre nincs gyógyszer, te magad vagy a gyógyír. meg kell ismerned azt a személyt, aki benned lakik, és eggyé válnotok. Szerény véleményem szerint, minden emberben van egy kis zavar, de van aki le tudja győzni, és egyé válik vele. Neked is meg kell beszélned ezt magaddal.
2018. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!