Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két személyiségem lenne?

Két személyiségem lenne?

Figyelt kérdés

Elöször is leszögezem hogy hipochonder vagyok.Most épp a kettős személyiség van soron.Elmondom miért gondolom így:

-ha a fejembe veszek valami betegséget akkor elkezdem nyugtatni magam hogy'Nyugi nincs semmi baj,nem lesz semmi baj'Tehát E/2 személyben nyugtatom magam.

-Már azt ha kicsit jobb a hangulatom annak tudom be hogy biztos a 2. énem van előtérben.Nincs olyan hogy csinálok valamit és utólag nem tudom mit csináltam... Vissza tudok emlékezni hogy mikor mit csináltam.

De mintha lenne egy kisördög a fejembe aki be akarja beszélni nekem a betegségeket( most épp a kettős személyiség,de voltam már skizo is,cukorbeteg is ,pánikbeteg is ,depressziós is persze csak gondolatban)

miközben tudom a fejem mélyén hogy semmi bajom nincsen mindenki ezt mondja,de bebeszélem magamnak.



2015. ápr. 8. 13:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz érzés hogy talán soha nem lehetek boldog,mert bebeszélem magamnak és bevonzom a bajt,vagy mert talán tényleg van valami bajom....

Bár azt szerintem már észrevették volna amúgy 17 éves vagyok és fiú

2015. ápr. 8. 13:59
 2/5 anonim ***** válasza:
A személyiség egy és állandó , én állapotok léteznek és kiteljesedés vagy összeomlás a fő jellemzője . Az árnyék és tudattalan részeink , ösztöneink munkálkodnak , ez nem a zavar jele .
2015. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, "kettős személyiséged" van, mint mindenkinek. Van az ego, ami mindig mindentől fél, biztonságra törekszik stb., és van egy másik "valami", nevezzük léleknek, aminek teljesen más igényei, problémái vannak. Én is hipochonder voltam, pontosan át tudom élni, miről beszélsz. Az előtérbe kerülő szorongást én az"ego dühöngésének" tartom. Érdemes hideg fejjel, reálisan végiggondolni a helyzetedet, majd elfoglalni magadat mással.
2015. ápr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt teljesen normalisnak tartom. 2eve oanik beteg lettem miutan eletem valaha volt legboldogabb szakaszat eltem. Volt ido, elojonni a gyernekkori traumaknak.


Mjnek utan a kornyezetem nem talalkozott meg ilyennel nem tudtak hogyan kezelni. Mellettem voltak, de ismeretlen vlt szamukra. Szamomra meginkabb



Rajottem, hivy csak en lehetek aki segit ebben az egeszben hiszen en elem at, meg akartam elni, mert tudtam megfogok gyogyulnk. Nem mertem utcara menni 2honapig mert halalfelelmem volt, nem lattam. Aztan szeoen lassan elkezdtem magamhoz beszelnj, abszolut normalis.



-nyugi semmk baj, azert mert a tested izzad es ajulasra keszul, tudod, hogy siha nem ajultal meg el. Szeretlek mert erős vagy es eltudsz menni a sarokig. Szeretlek es nekletted vagyok. Eros vagy, megcsinalod!-ilyeneket mondtam magamnak🤣🤣🤣


Segitett a gyogyulasban es azota se veszelek igy magamhoz🤣

2020. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nagy robbanás előtt volt ilyen. A nagy robbanásom a pánik, depresszió és ezek kiteljesedése de leküzdöttem. A depi enyhe volt na de a szorongasaim...


Nyugodj meg, ugy vagy jó ahogy vagy, probald meg elfogadni magad, ne akarj megfelelni senkinek. Ha szorongo tipus vagy, akkor az vagy, es akkor mi van? En is az vagyok meg is jol erzem

Magam a boromben. :)))



Egy erzekeny ertekes es ertelmes ember lehetsz, semmi mas egyeb!!

2020. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!