Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegességtől, pánikbetegségtől...

Idegességtől, pánikbetegségtől lehet szédülni?

Figyelt kérdés
Pár hete szédülök, néha nyom a tarkómnál, van hogy napokig semmi, de amikor rámjön nagyon belehuz. Vérnyomásom, cukor rendben van. De pánikbeteg vagyok, nem nagyon mozdulok ki itthonról sem. a szédülés szerintetek lehet tőle?Azt olvastam ilyenkor megfeszülnek a nyaki izmok, szerintetek lehet attól?

2015. júl. 16. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt a nyaki izmok feszülnek, ami nem jó a keringésnek, sőt -igaz, csak évek alatt- a gerincedet is deformálhatod vele, mivel a csigolyákat is összehúzod. Ezen kívül félelemnél megemelkedik a stressz szint, ami a szívből kilépő artériákon is elváltozásokat hoz létre. Szédülhetsz attól is. Neked kellene megfigyelni, hogy a kettő együtt/egymás után jelentkezik-e.

A pánikbetegséget nem nagyon ismerem, illetve volt párom volt egy ideig enyhe szociofobiás. Ha tudnál valakit akinek engednél masszírozást, akár házhoz menős masszőr vagy családtag akinek jó keze van hozzá az jót tehetne,de nem tudom, Neked ez elfogadható-e.

Ha mész orvoshoz legközelebb említsd meg neki.

Jobbulást.

2015. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1

Először nem ártott volna megkérdezni, hogy forgás jellegű-e a szédülés, vagy bizonytalanság érzet, mert ez utóbbinál valószínűleg nincs összefüggés a keringéssel.

2015. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!