Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegességtől, pánikbetegségtől...

Idegességtől, pánikbetegségtől lehetek étvágytalan és gyenge?

Figyelt kérdés
Emellett minden reggel hasmenésem van. Kivizsgáltak, szervi bajom nincsen.
2015. ápr. 24. 16:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg amúgy mikor mi jön, szédülés, fejfájás, halálfélelem, alig kapok levegőt stb...
2015. ápr. 24. 16:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvosnál jártál már? Gyógyszert szedsz? Ki állapította meg, hogy pánikbeteg vagy?
2015. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jártam orvosnál, gyógyszert nem kaptam, depresszió és személyiségzavar is társul hozzá. pszichiáter állapította meg
2015. ápr. 24. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, pszichés okokból ilyen tünetek is lehetnek.

Nekem a természetben, de leginkább Ausztriában történő kerékpártúrák szoktak gyógyító "sokkhatásként" hatni. Ettől minden lelki problémám elszáll, következésképpen a testiek is eltűnnek.

Hazatérve a rohanó iparvárosba, például néhány nap múlva ismét van úgy hogy egész éjjel pszichésen köhögök, hányok, gyomorsavam feljön a torkomba (reflux), stb. Aggódó hozzátartozóimnak csak tréfásan annyit szoktam mondani, hogy fuldoklok a bűntől és korrupciótól. Rövid de lényegre törő mondat. Mert rossz hatással van az ember kiegyensúlyozottságára. Ahogy a lelki kimerültség is káros, vagy a tartós kialvatlanság, vagy a túlzott szolgasors, vagy a hosszú ideig tartó súlyos gondok, stb.

Nehéz pontosan részletezni hogy Magyarországon miért ilyen kedvezőtlen a mentális atmoszféra. Sok minden együttes hatása lehet.

2015. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"minden reggel hasmenésem van"

Ebből arra gondolok hogy szorongsz a rád váró nap miatt. Ami az iskolában vagy a munkahelyen vár rád.

---

Amikor Veszprémbe vonultam sorkatonának, az ottani laktanya béka feneke alatt lévő mentális atmoszférája miatt napi 24 órát pszichésen köhögtem. (Jaj de szépen fogalmaztam, miért nem mondtam ki hogy sok volt a bunkó. :))

Ezért áthelyeztek Pápára a kulturált repülős századba. A pápai laktanya kapujának már az első átlépésekor elszállt a pszichés köhögésem. Ma meg a hegyeshalmi határátkelőnél (Ausztria) élem át ugyanezt a pozitív változást. Különös az hogy a kedvezőtlen mentális hatást nem tudja kivédeni az ember. Pedig az nem fizikai hatás, nem röntgen- vagy más elektromágneses sugárzás, nem vegyi hatás, stb. Hanem rosszabb annál.

2015. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!