Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz vagy pszichiát...

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez kellene mennem az alábbi problémával?

Figyelt kérdés

Hónapok óta rettegek attól ami a világban van, félek gyereket szülni és féltem a meglévő gyerekemet attól, ami ebben a világban megy. Napról napra rosszabb híreket olvasok, pedig igyekszem elkerülni a sajtót, hogy legalább az ne befolyásolja a napomat, de valahogy állandóan beleütközök ilyen témájú cikkekbe. Nem hat meg, ha azt olvasom, hogy meghal valaki, hanem inkább irigylem, amiért o már nem fogja megélni azokat az időket amiket mi fogunk. Szinte szeretnék meghalni, hogy ne kelljen végig néznem a világ pusztulását, várom hogy valami halálos betegséget diagnosztizáljanak nálam, de másfelől meg a gyerekemet nem akarom itt hagyni. Ez normális? Nem hiszem. Nagyon félek, rettegek minden nap, hogy mit hoz a holnap, zuhanó repülőket látok álmomban, és félek, ha repülő hangot hallok.

Ez lassan megőrjít. Mit tegyek?

Más is fél ennyire, mint Én? Úgy felpörögnek mostanában az események, hogy csak kapkodom a fejem.

Ha hallok egy rosszabb hírt, akkor elkap a gyomorgörcs, lever a víz, szívdobogásom lesz és attól félek, el fogok ájulni.

Mi ez? Pánikbetegség? Lehet ezt gyógyítani, hogy az ember ne féljen ennyire megváltoztathatatlan dolgoktól?


2015. júl. 16. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemes először pszichológushoz menned, mert lehet, hogy neked elég egy megfelelő pszichoterápia.

Ha ez nem elég, akkor érdemes gyógyszeres kezelést igénybe venned, de én azt mondom, hogy amellett is érdemes rendszeresen terápiára járnod.

2015. júl. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hogy lehet befolyásolni a gondolatokat? Én nem szeretnék ezekre gondolni, de mégis ezen jár az agyam...
2015. júl. 16. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:

probálj megnyugodni, azért annyira nem rossz a helyzet,

gondolj csak a szegényebb országokra.


de ha ennyire idegesit akkor menj el pszichologuhoz.

pszichiátert ki ne találd az csak gyogyszerrel töm

2015. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hidd el hónapok óta próbálok másra gondolni, de nem megy...
2015. júl. 16. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Szorongsz szerintem, nagyon is. Később depressziós lehetsz, akár be is pánikolhatsz 1-2x. Szerintem beteg vagy, keress fel egy orvost. Itt a nyár, mindenki fesztiválozik, te meg halál-kínszenvedés-zuhanás.. ilyeneken fantáziálsz. Lehet rajtad segíteni, de menj el egy pszichiáterhez minél hamarabb, utána pszichológus.
2015. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem első körben mindenképp pszichológus, a pszichiáterek többsége nyitásból begyógyszerez, amit én ajtóstul a házba rontásnak tartok... egyébként ha hajlandó vagy elkötelezni magad terápia mellett, akkor javasolom a Thalassa ház felkeresését.
2015. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!