Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatása lesz rám?...

Milyen hatása lesz rám? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a családommal nem a legfényesebb a kapcsolatom. Ezt most nem részletezném. Azt már kicsiként megszoktam, hogy a lelki dolgaimat magamnak kell rendeznem. Sírni sem sírok mások előtt. Az érzések kimutatására ott a zenélés, az írás meg a versek. A kérdésem az, hogy ez hosszútávon milyen hatással lehet az életemre pozitívan illetve negatívan.

2015. júl. 20. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Például nehéz lesz így párkapcsolatban élni. Annak az az alapja, hogy megbeszélitek egymással a jó és rossz dolgokat egyaránt. Szerintem.

Nem tudom, milyen korú és nemű vagy és milyen terveid vannak, de ha sok lelki probléma van és így sok időt kell szánni a zenélésre, írásra stb., akkor hogy lesz időd másra? Pl. ha sokat kell majd dolgozni, meg gyereket nevelni, akkor egyszerűbb gyorsan megbeszélni a hozzád közel álló emberrel, ami a lelkedet nyomja.

Nyilván sokan vannak, akik magukba fojtják a problémákat, vagy elvonulnak olyankor. Úgy is lehet élni. De aztán nehogy felhalmozódjon sok minden és később kitörjön.

Plusz ha van egy probléma, ami egy konkrét emberrel kapcsolatos, de nem vele beszéled meg, hanem csak írsz egy verset, akkor attól hogy oldódik meg? A kommunikáció fontos. Ha nem lehet a családoddal gyakorolni ezt, mert mondjuk tényleg furák és elfordulnak tőled, vagy nincsenek otthon, vagy alkoholisták, akkor nehéz most elkezdeni. De azért ne veszítsd el a kommunikációval történő problémamegoldás képességét.

2015. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igyekezni fogok. :)
2015. júl. 21. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!