Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax kérdés! Aki szedi/szedte...

Xanax kérdés! Aki szedi/szedte adna tanácsot?

Figyelt kérdés

Kaptam Xanaxot,1mg-osat. Soha nem szedtem még ilyet,se hasonló gyógyszert.Öngyilkossági gondolatokra,önbántalmazásra kaptam,hogy ha nagyon rosszul érzem magam,ezt vegyem be.Nem akartam gyógyszert,de meg kell próbálnom szedni,ez a feltétele,hogy nem kell most kórházba feküdnöm.Egyenlőre csak a Xanaxot fogadtam el.

Lassan 1 órája bevettem 1 mg-ot,de semmi hatása.Nem nyugodtam meg,el sem álmosodtam,semmi változás.Semmi hatás.Az önbántalmazási késztetésem fokozódik,talán vegyek be még 1mg-os gyógyszert?

Köszi a segítségetek!



2015. júl. 23. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Háziorvos írta fel? A Xanaxra ugyanis csak ők mondják azt hogy "ha nagyon rosszul érzed magad, vegyél be egyet". A közhiedelemmel ellentétbe ugyanolyan gyógyszer mint a többi, kell neki idő mire a vérben eléri a megfelelő koncentrációt, és csak utána érezhető javulás. Azonnali hatása maximum annyi hogy álmosít, de az sem mindenkinél. Öngyilkossági gondolatokra nem ártana valami normális antidepresszáns sem, ha szakorvoshoz fordulsz akkor ő tud írni azt is.
2015. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem,pszichiáter írta fel.Azt mondta lecsap majd,meg könnyebb lesz elviselni az érzéseket.De nem lett jobb,totál éber vagyok,pedig már több,mint egy óra eltelt a bevétele óta,a késztetések meg csak fokozódnak.

Köszi a válaszod,akkor nem a Xanax lesz a tuti.

2015. júl. 23. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tuti lesz, csak nem azonnal hat ez sem, nem csodaszer. Ahogy egy antibiotikumból sem egy szem után várjuk a javulást. Egy szem alapján ne ítélj szerintem. Én is szedtem, és nekem bevált, igaz, másra.
2015. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudnád inkább a gondolatok okát valahogy megszüntetni, vagy enyhíteni? Elterelni valahogy a figyelmed. Nekem bejött, hogy meséket néztem minimaxon, ott csak kedves mesék mennek. Vagy nézz aranyos, vidám filmeket. Ha mindenképpen beveszed a gyógyszert, ne görcsölj rá, feküdj le és lazíts, úgy lesz hatása, nem ha azt lesed, mikor hat már. Gyógyulj meg gyorsan! :)
2015. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már sok mindent kipróbáltam,mese,vígjáték,youtube-os vicces videók,finom süti,testedzés kifulladásig,beszélgetés,rajz,vers,napló írás,hobby....de vmi elakadt nálam nagyon.

Biztos van megoldás,csak még én nem találtam meg.

2015. júl. 24. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Xanax, Valium, Rivotril, Librium, Seduxen ezek kb. hasonló hatásuak csak egyik erősebb, másik gyengébb. A Xanax lassabban szivódik fel és lassab a hatásmechanizmusa, de hatni fog.
2015. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!