Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől változhat meg a koponya...

Mitől változhat meg a koponya alakja?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 éve a koponyámon észrevettem, a tükörben és tapintásra is hogy a fejtető lapos lett, pedig biztos hogy azelőtt, domború volt, nem hinném, hogy érzékcsalódás lenne, más is igazolta ezt, felnőtt férfi vagyok 30-hoz közeledek és úgy tudtam hogy 25 éves kor után már nem változik a csontozat, de ami még fontosabb hogy érzek is, nyomást is onnan fájdalommal, és a homlokkal is ez van, mindig is sarkos széles, nagy homlokom volt, és most gömbölyödik, de feszít is belül, a szemet is érzem hogy nyomja, most nem tudom, hogy ez mi? korosodás,de akkor más miért nem beszél ilyenekről. Az egyik gyógyszeremet most szüneteltetem és, mondták hogy lehet elvonási tünet, de a karokkal is van baj 3 éve még egyenes volt kinyújtva most ferde, a könyöknél fordul, a lábszárcsont szintén kanyarodik, a sípcsont is, és ezt érzem is a járásom is megváltozott tőle, egyensúlyzavarom lett tőle, azóta sem szoktam meg még a járást, hozzáteszem, hogy nem beszélhetek hülyeséget, akármennyire annak tűnik, ez nem lehet téveszme, egy járási technikát vagy, hogy írjam, ezt nem lehet bebeszélni. Hogy ez hormonális zavar lenne vagy mi lehet? Pontosabb leírást is adhatok.

#láb #koponya #hormon #hanyatlás #kar #koponyaváltozás #csontelhajlás
2015. júl. 23. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha görbülnek a csontjaid, az elég komoly tápanyaghiány vagy betegség lehet...

Amúgy akkor mentális betegség ez, ha csak a fejedben van (s nem a koponyádat magát értem ezalatt). Ha valósak a csontproblémák, az eléggé fizikai és orvoshoz kellene menned mihamarabb.

2015. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De melyik orvoshoz? melyik szakterülethez? Ezt onnan tudhatom, hogy nem téveszme, és nem csak belül van, hogy látszik fényképek bizonyítják, pl hogy 10 évvel ezelőtti képen a combcsont szinte nyíl egyenes az íve, 3 éve vettem észre, hogy hajlott, azóta még nagyobb lett a hajlása, a homlokváltozását pl egy barátom is igazolta, hogy nem ilyen volt. A karom mikor elsőnek így megtört, a szöge könyéknél, és még csavarodott is így a koordinációja úgy megváltozott az egész karomnak, hogy alig tudtam megszokni, mindig mikor simán egyenesen akartam tartani a pohár vizet, ahogy azelőtt, a szöge más volt és kifolyt a víz, elég butaságnak hangzik, ez de a járással is ez volt, a boka is görbült és a szöge is változott a lábfejhez beljebb esett a kapcsolódása, hát simán feltűnne akárkinek is, és gondolom ezért lett olyan idegesítően zavaró a járás utána, a sarok is más szögbe esett.
2015. júl. 24. 01:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, milyen típusú gyógyszereket szedsz? Az hogy valami téveszme/hallucináció, az te nem tudod eldönteni!

Két dokihoz is Menj el: 1. Ortopédia 2. Pszichiátria - ezt nem gonoszságból írom, hanem teljesen őszintén!

2015. júl. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát első körben háziorvos. Ő megvizsgál, és ha tényleg megalapozott a dolog (tehát elváltozások vannak a csontrendszeredben), akkor továbbküld szakrendelésre. Ez azért is fontos, mert beutaló nélkül a legtöbb szakorvos nem is fogad.

Ha pedig nincs alapja, akkor pszichiáter, vagy pszichológus lesz a következő lépés.

2015. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó szándékod, nem értettem félre. Lítiumot szedek már ősidők óta, és ripedont kb 9 éve, de voltak kisebb megszakítások közben. Most a ripedont szüneteltetem, orvosi beleegyezéssel. a betegségemmel, már vagyok olyan tapasztalt, hogy felismerjem egyes téveszméimet, szerencsére hallucinációim, nincsenek és nem is voltak, Ez a test változása meg nem lehet az, ez egy valódi dolog, Másnak is változik a korral a teste, az arca, az alkata, csak engem zavar mert érzékelem is, ez nem a betegségemhez tartozik, ez csak érzékenység, amibe persze ezek a mérgek, bezavarhatnak, már ez tapasztalat, 26 évesen is abbahagytam egy időre és akkor is sorba ezek a tünetek jöttek, csak nem lehet eldönteni, hogy az érzékelésem változott, vagy a test, vagy én nézek máshogy rá, simán korosodás,de más is igazolta,látta ezt, aki régóta ismer, ráadásul grafikus a szakmám, a megfigyelése a dolgoknak saját testemnek is jó.

jól ismerem az anatómiát is, a test arányait, és biztos hogy nem volt ilyen a karom, mondjuk ritka, de van olyan férfi, akinek ilyen görbe a karja, csak nekem teljesen egyenes volt ennyit tudok.

2015. júl. 24. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, a testképünket hihetetlenül erősen befolyásolja a mentális állapotunk.

Gondolj az anorexiásokra, ők kövérnek látják magukat, nem képzelik be, és az nem is téveszme. De épphogy nem kövérek.

Szerintem az alap állapotod (bipoláris 1, ugye jól gondolom? Vagy szkizoaffektív?) IS befolyásolhatja ezt, na meg a tény, hogy időtlen idők óta szedsz gyógyszert. És hogy az egyiket most abbahagytad.

Helyedben ezt tenném: első körben háziorvos, mint azt írtam az előbb, elmondod minden panaszodat, minden rendellenességet, amit magadon látsz. A fejfájást is mindenképp említsd meg, mert fontos!!

Ha tényleg baj van, továbbküld. Ha mégsem, akkor elmész a pszichiáteredhez és beszélsz vele erről, lehet, hogy vissza kell térni a Ripedonra, vagy más gyógyszert fog ajánlani. Esetleg elküld terápiára.

2015. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2015. júl. 24. 11:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolod hogy van valami, és a tudatod azt fogja fel, a valóság pedig az hogy a tudatodban létezik valami és te azt látod, az lesz a valóságod. Ez nem mentális betegség, az emberek több mint 99%-a ilyen.

Nem mellesleg a kinézeted képes alkalmazkodni a gondolataidhoz. Egy magabiztos ember, hiába született csúnyának, a szeme, testtartása stb mégis vonzó külsőt kölcsönöz neki.

Ha te ilyen kis "goofy"-nak érzed magad akkor megváltozik a testtartásod is.



Alapjában véve nem értem miért csak a tüneteket kezeled és telibe..arod az okot? El kéne járni olyan helyekre ahol olyan emberek találkoznak mint te, és kitűzni a fejlődést célként.

Ahelyett hogy a gyógyszergyárak és az általuk támogatott dokid zsebét tömnéd...

Nem mondom hogy állj le e gyógyszerrel, de magában az nem fog segíteni.

2015. aug. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!